Czego się dowiesz

Spis treści:


Często zastanawiamy się: jakie zastosować zabezpieczenia instalacji CO, jak podkręcić jej wydajność i jakich komponentów użyć, aby wydłużyć żywotność instalacji?


Dobrze zainstalowane separatory a żywotność instalacji

Żywotność instalacji w dużym stopniu zależy od stopnia jej zanieczyszczenia i ilości powietrza, które krąży w instalacji. Jednak poprawne zastosowanie separatorów nie jest takie łatwe. Powinno się je instalować na powrocie, czy zasilaniu? To zależy od rodzaju urządzenia. Separacja powietrza będzie najskuteczniejsza na zasilaniu, natomiast na powrocie optymalnie zadziała separator zanieczyszczeń. Ale co zrobić, gdy braknie nam miejsca? Problem rozwiązuje separator 2 w 1, który łączy te dwie funkcje, a zadziała najlepiej, kiedy zamontowany jest na powrocie. Separacja to temat ważny i rozległy, dlatego nieco rozszerzymy go już w przyszłym tygodniu 🙂

O wpływie separacji powietrza i zanieczyszczeń na instalację CO, na przykładzie produktów z serii X-Stream porozmawialiśmy w trakcie naszego pierwszego spotkania z Piotrem Obałą w ramach Technicznej Kawy. Piotr jest Technicznym Doradcą Klienta w firmie Flamco Meibes, i podzielił się z nami wiedzą właśnie z zakresu separacji w instalacji CO. Czy to w ogóle się opłaca? Czy nie sprawdzą się w tej roli filtry siatkowe i odpowietrzniki?

Jak szybko i ładnie stworzyć kotłownię?

Największą satysfakcję sprawia zazwyczaj praca, która jest zarówno efektowna, jak i efektywna. Zależy nam nie tylko na jakości, ale także na szybkości wykonania instalacji. Z pomocą przychodzą kompaktowe urządzenia, wygodne i szybkie w montażu, ale niezawodne. To na przykład MeiFlow Combi, czyli grupy pompowe wraz z rozdzielaczem, umieszczone w jednej, zwartej obudowie. Oprócz tych podzespołów, produkt ma już zainstalowane zawory kulowe, termometry, zawory zwrotne czy gniazda na czujniki temperatury. Cały zespół Meibflow Combi przed opuszczeniem fabryki jest dokładnie testowany ciśnieniowo i jest gotowy do instalacji. To po pierwsze ułatwia i przyspiesza jego montaż, a po drugie – oszczędza nam miejsce!

MeiFlow Top S z kolei to propozycja nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Dla instalatorów jego cechą jest symetryczność, uniwersalność i możliwość jego dalszej rozbudowy aż do 7 obiegów. Ciekawą budową, a co za tym idzie możliwościami, odznacza się mieszacz. Dzięki przemontowaniu jego wkładki, możemy wykorzystać miejsce pod nim, ale także zamienić lewą grupę pompową w prawą i odwrotnie. To tworzy pole do modyfikacji instalacji bez konieczności całkowitego jej demontażu. Dla klientów coraz większą wartością jest także wygląd kotłowni, która ma nie tylko dobrze działać, ale także cieszyć oko. Stąd unikalny design systemu MeiFlow Top S. Więcej dowiesz się w materiale wideo, który Flamco Meibes przygotował we współpracy z kanałem KlimatyzacjaKatowice.pl !

Separatory Flamco X-Stream

Skoro już mowa o żywotności instalacji, separacji powietrza i zanieczyszczeń, warto wspomnieć o separatorach z oferty Flamco-Meibes. Separator powietrza XStream Vent wyłapuje bąbelki powietrza szybko i efektywnie. W ten sposób przeciwdziała hałasowi i korozji. Separator zanieczyszczeń XStream Clean separuje nawet najmniejsze cząstki zanieczyszczeń, a przez silny magnes, także cząstki metaliczne. Instalacja centralnego ogrzewania, wolna od takich cząstek zużywa mniej energii, jest mniej podatna na zużycie i awarie.  Z kolei XStream Vent-Clean to idealne rozwiązanie dla instalacji, gdzie montaż osobnych separatorów powietrza i zanieczyszczeń okazuje się problematyczny. Wszystkie trzy wersje produktu są wyposażone w warstwę izolacyjną, co zmniejsza zjawisko utraty ciepła.