Czego się dowiesz

Spis treści:


Z przyjemnością przedstawiamy kolejną nowość w ofercie AFRISO! To regulator pogodowy ARC 345 ProClick, czyli nowy, uniwersalny pomocnik dla każdego instalatora.


Co to jest ARC 345 ProClick?

ARC 345 ProClick to urządzenie, które łączy ze sobą działanie siłownika i regulatora. Taka dwufunkcyjność realnie oszczędza czas przy montażu, zwłaszcza, że dzięki systemowi ProClick możliwe jest zainstalowanie regulatora na 3- i 4-drogowych zaworach obrotowych bez użycia narzędzi! Ubywa nam też świetnej zabawy z plątaniną kabli, bo po prostym montażu urządzenie jest od razu gotowe do działania. Niezawodna regulacja temperatury, co jest podstawowym działaniem ARC 345 ProClick, jest możliwa na podstawie temp. zewnętrznej oraz ustawionej krzywej grzewczej. Oczywiście dla jeszcze lepszej kontroli, można podłączyć do niego pompę obiegową i sterować jej pracą.

Jak działa ten regulator?

Domyślnie zaprogramowanych jest łącznie 6 schematów hydraulicznych do najpopularniejszych instalacji. Jego ustawienie jest intuicyjne i nieskomplikowane, a poruszanie się po menu jest bardzo łatwe. Za pomocą kilku tylko kliknięć można stworzyć preferowane ustawienie. Same przyciski natomiast, są schowane pod pokrętłem, dzięki czemu obsługa regulatora jest ergonomiczna i wygodna.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje

ARC 345 ProClick wyposażono we wszystkie niezbędne do dobrej pracy akcesoria. Są to na przykład czujniki temperatury (medium za zaworem, źródła ciepła i chłodu), przewód do sterowania pompą obiegową, czy kabel zasilający z wtyczką. Zarówno praca instalatora, jak i codzienne użytkowanie regulatora ułatwione jest przez szereg funkcji. To między innymi:

  • Zmiana temperatury, za pomocą termostatu pokojowego
  • Możliwość zaprogramowania harmonogramu tygodniowego
  • Automatyczne przejścia między trybem letnim a zimowym
  • Wybiegi posezonowe pompy i zaworu mieszającego
  • Ochrona instalacji przed zamarznięciem
  • Program wygrzewania posadzki

O AFRISO słów kilka

AFRISO to wiodący producent branży hydraulicznej. Jak czytamy na stronie internetowej: “racją istnienia AFRISO jest zapewnienie ludziom i organizacjom wytworów współczesnych technologii sprzyjających zdrowemu i komfortowemu klimatowi w pomieszczeniach oraz wspierających oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnym”. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko wyposażenie instalacji, ale także pomiary ciśnienia czy temperatury, regulatory i termostaty, ale także elektroniczne urządzenia pomiarowe i wiele innych!