Czego się dowiesz

Spis treści:


Komin z blachy umożliwia współpracę praktycznie z większością urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. To sprawa kompatybilności z systemami kominowymi Jeremias oraz dużej różnorodności typów.


Jeremias VK

Komin z blachy stalowej, a właściwie nasada Jeremias VK stanowi innowacyjne rozwiązanie. Oprócz bezpiecznego odprowadzania spalin lub dymów na zewnątrz budynku, w zależności od typu, pozwala na przyłączenie kanałów wentylacji grawitacyjnej lub wymuszonej. Takiej jak np. wyrzut zużytego powietrza z rekuperatora. Dedykowana jest dla inwestorów, którzy przede wszystkim cenią bezpieczeństwo, niezawodność, funkcjonalność, a w szczególności kładą nacisk na budowę nowoczesnych energooszczędnych domów.

W procesie produkcyjnym wykorzystywane są wyłącznie surowce najwyższej jakości, zapewniające odpowiednią stabilność i niezawodność konstrukcji. Atrakcyjny wygląd, szeroka gama wymiarów oraz rodzaju wykończenia powierzchni zewnętrznej, daje możliwość wyboru rozwiązania optymalnego. Zarówno pod względem potrzeb, jak i estetyki (przy uwzględnieniu rodzaju architektury budynku oraz rodzaju pokrycia dachu).

Komin z blachy i jego przeznaczenie

Komin z blachy jest alternatywą dla ciężkich. tradycyjnych kominów murowanych, nie stanowi elementu konstrukcyjnego i może być montowany w ostatnim etapie prac budowlanych, nawet zimą podczas ujemnych temperatur. W odróżnieniu od kominów murowanych, których umiejscowienie z góry określa lokalizacja urządzenia grzewczego, nasadę charakteryzuje możliwość adaptacji zgodnie z warunkami architektonicznymi budynku. Inwestor ma wybór dość swobodnego określenia miejsca lokalizacji np.: kominka lub pieca kominkowego. Wtedy nasadę można umiejscowić w bezpośredniej jego bliskości, umożliwiającej jej przyłączenie. Komin z blachy (nasada VK) wraz z połączonym do niego systemem odprowadzania spalin Jeremias tworzy kompletny system kominowy.

Dopasowany do Twojego domu

VK daje możliwość dostosowania odpowiedniego rozwiązania odprowadzania spalin oraz wentylacji. Oczywiście w zgodzie z wysokimi wymaganiami technicznymi nowobudowanych budynków oraz nowoczesnych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych w nich zainstalowanych. Ze względu na lekką modułową budowę i łatwość adaptacji do warunków architektonicznych, znajduje ona również szerokie zastosowanie w modernizowanych obiektach.

Szeroka gama wykończenia powierzchni zewnętrznej oraz wiele typów konfiguracji gwarantuje dopasowanie nasady do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowym atutem rozwiązania jest możliwość regulacji kąta nachylenia nasady. Co za tym idzie, możliwe jest idealne zaadoptowanie jej do nachylenia połaci dachu.

Komin z blachy stalowej – najważniejsze cechy

  • łatwość montażu
  • w zależności od rodzaju nasady możliwe jest montowanie nasad dachowych o kątach nachylenia od 7° do 48°
  • możliwość dowolnego usytuowania nasady względem kalenicy
  • możliwość montażu bez względu na rodzaj pokrycia dachowego
  • estetyczny wygląd w wielu rodzajach wykończenia, kolorystyki i faktury
  • łączy w sobie nowoczesne modułowe rozwiązanie techniczne z możliwością dopasowania estetyki z uwzględnieniem architektury budynku
  • jego instalacja nie wymaga wykonania drogich, specjalistycznych obróbek komina, co ma wpływ na obniżenie kosztów inwestycji