Czego się dowiesz

Spis treści:


Przedstawiamy najnowszy produkt marki AFRISOBasic – to grupy pompowe BTA i BRA!


Rola i wyposażenie nowych produktów

Grupy pompowe BTA i BRA mają za zadanie zabezpieczenie powrotu do kotła przed zbyt niską temperaturą, chroniąc w ten sposób urządzenie grzewcze przed korozją niskotemperaturową. Zabezpieczenie powrotu z instalacji jest konieczne ze względu na realne ryzyko wystąpienia korozji – dzisiejsze kotły stałopalne pracują przecież z niskimi temperaturami zasilającymi, które sprzyjają temu procesowi.

Nowe produkty marki AFRISOBasic zostały wyposażone w:

  • Trzy zawory odcinające (z wbudowanymi termometrami na każdym przyłączu)
  • Wbudowany zawór zwrotny
  • Pompę obiegową Grundfos UPM3 Auto lub Wilo Para SC
  • Zawór temperaturowy ATV lub obrotowy zawór mieszający ARV ProClick

Grupy pompowe BTA i BRA w akcji – schematy zastosowania

Nowe rozwiązanie może zostać użyte np. do podwyższenia temperatury wody powracającej do kotła na paliwo stałe w instalacji grzewczej ze sprzęgłem hydraulicznym. Wówczas schemat wygląda tak:

A jeśli mamy co czynienia z kotłem na paliwo stałe w instalacji z buforem ciepła? Nowe grupy pompowe możemy użyć do podwyższenia temperatury powrotu, w ten sposób:

Drużyna A

Nie jesteś jeszcze członkiem Drużyny A? Nic straconego! Zapraszamy do wyjątkowego programu partnerskiego dla instalatorów. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz: bogaty katalog nagród, konkursy, ciekawe szkolenia, wsparcie techniczne, a także grupę dla profesjonalistów na Facebooku. Dzięki zakupom produktów AFRISO, a także poszerzaniu swojej wiedzy zdobywasz nyple, które możesz wymienić na nagrody lub na złotówki!