Czego się dowiesz

Spis treści:


Znalezienie odpowiedniego systemu ogrzewania i wentylacji do obiektów o dużej kubaturze potrafi sprawić kłopoty. System FLOWAIR przychodzi z pomocą!


Czym jest system FLOWAIR?

System FLOWAIR to w pełni zautomatyzowany system ogrzewania i wentylacji pomieszczeń. Wyjątkowość układu polega na tym, że bez względu na stopień skomplikowania, jest on sterowany z jednego miejsca za pomocą panelu dotykowego T-box. W skład systemu wchodzi wiele elementów, takich jak: nagrzewnice wodne, komory mieszania, wentylatory dachowe, kurtyny powietrzne czy urządzenia typu Rooftop. Urządzenia te wykorzystują do pracy zjawisko konwekcji wymuszonej. Często mówi się, że jest to najskuteczniejszy sposób ogrzewania pomieszczeń o bardzo dużej powierzchni, takich jak magazyny czy hale produkcyjne.

Dla kogo jest on przeznaczony?

System FLOWAIR jest rozwiązaniem kierowanym nie tylko dla nas, instalatorów, ale także dla inwestorów, dystrybutorów, czy też generalnych wykonawców. FLOWAIR zdaje sobie sprawę z tego, że jako instalatorzy chcemy pracować z urządzeniami które są wdzięczne w montażu, łatwe w sterowaniu i przyjazne dla środowiska. Do tego, w przypadku systemu FLOWAIR odchodzi nam temat parametryzowania całej instalacji od początku, bo sterowniki automatycznie wykrywają już podłączone urządzenia.

Czasem przydaje się pomoc

Gdy zdecydujemy się na pracę z FLOWAIR, możemy liczyć na wsparcie w każdym etapie współpracy. Możemy zgłosić się w sprawach projektowych, handlowych, logistycznych, serwisowych czy szkoleniowych! Mamy do kogo odezwać się od etapu projektu, wyceny, przez montaż aż do późniejszego serwisu, z czego warto skorzystać. Z resztą, sprawdź na własne oczy 🙂

System FLOWAIR niesie ze sobą wiele zalet

Na co możemy liczyć decydując się na pracę z systemem?

  • Zoptymalizaowane zużycie energii

Dzięki precyzyjnej współpracy, urządzenia pobierają dokładnie tyle energii, ile trzeba, aby utrzymać w pomieszczeniu pożądane warunki. Zapomnij o psującej się elektronice i niepotrzebnie wysokich rachunkach za prąd.  

  • Niskie koszty instalacji i uzytkowania

Wszystkie urządzenia systemu FLOWAIR połączone są szeregowo. Jeden przewód sterujący oznacza mniej niepotrzebnego okablowania i prostą instalację.  A dzięki podziałowi na strefy temperaturowe i wentylacyjne, a więc także dywersyfikację warunków w budynku, możemy ograniczyć zużycie energii.

  • Technologia przyszłości

Najlepsza instalacja to ta, której nie musimy co kilka lat wymieniać na nową. Wiemy, że technologia się zmienia, dlatego rozwiązanie FLOWAIR współpracuje z systemem inteligentnych budynków (BMS). Do obsługi całego systemu wystarczy jeden sterownik T-Box, który obsłuży jednocześnie ponad 30 urządzeń grzewczo-wentylacyjnych. To także klucz do rozbudowania systemu o dodatkowe funkcje, dzięki połączeniu z instalacją przeciwpożarową i/lub podłączaniu czujników CO2.

  • Intuicyjna diagnostyka urządzeń

Sterownik T-Box może śledzić stan poszczególnych elementów układu, wykrywając pojedyncze awarie. Dlatego nie będziemy szukać usterki na ślepo. W razie potrzeby można także zaprogramować inne funkcje pomocnicze – to m.in. przypomnienie o konieczności wymiany filtra czy zgłaszanie stanów awaryjnych.  

Techniczna Kawa z FLOWAIR

Jakiś czas temu spotkaliśmy się z Maciejem Dunajskim, który jest Product Managerem w firmie FLOWAIR i specjalistą w dziedzinie kurtyn powietrznych. Zapraszamy na Techniczną Kawę! Odpowiemy sobie na wiele pytań, na przykład: Kiedy i gdzie montować kurtynę powietrzną? Co charakteryzuje dobry dobór kurtyny powietrznej? Poznaliśmy także jak prezentuje się oferta kurtyn powietrznych FLOWAIR, np. typoszereg Slim! Zapraszamy!