Czego się dowiesz

Spis treści:


Dotarły do nas świetne wiadomości z Górnego Śląska, gdzie AFRISO otworzyło swój nowy budynek firmowy! A co kryje się w środku? Studio nagraniowe do realizacji filmów poradnikowych, przestrzenie szkoleniowe i sale konferencyjne. Łącznie ponad 1500 metrów kwadratowych powierzchni. Zapraszamy na krótką relację z uroczystego otwarcia!


Ciągłe doskonalenie

Budynek AFRISO oficjalnie udostępniono 27 marca br. Data nie jest przypadkowa – pokrywa się ona z rocznicą utworzenia ponad 26 lat temu w Polsce firmy, która co dekadę rozbudowuje swoją siedzibę o nową część. Otwarcie zainaugurował Michał Kulicki, Prezes firmy: „Wybudowanie tej przestrzeni stanowi ważny etap w rozwoju AFRISO oraz symbolizuje dynamikę, z jaką rozwijamy naszą działalność. Rozpoczęta w 1997 roku w wynajmowanych dwóch pomieszczeniach biurowych oraz niewielkim magazynie przeistoczyła się w prężnię pracujący zespół pełen pasji do tworzenia rozwiązań służących na co dzień”.

Nowy budynek, o dwukrotnie większym metrażu niż ten rozbudowany w 2012 roku, to nie tylko nowe możliwości rozwijania produktów i kompleksowych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb, doradztwa technicznego, dyskusji branżowych oraz wspierania rozwiązań ekologicznych, a także zapewnienie najwyższych standardów pracy i współpracy z marką AFRISO, której przychody w 2022 roku sięgnęły ponad 146 mln złotych.

Kreatywna przestrzeń

Stworzona przestrzeń jest nie tylko funkcjonalna i interesująca pod względem wizualnym, ale również przyjazna pod kątem wykorzystanych (ekologicznych i zgodnych z europejskimi certyfikatami) materiałów oraz wpływająca na dobre samopoczucie użytkowników. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom zaprojektowano 40-osobową kantynę, sale szkoleniowe tworząc dwie linie regulacyjne, które mają służyć efektywnemu zagospodarowaniu budynku i płynnemu poruszaniu się.

Duże przeszklenia zapewniają odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, a utworzony wewnętrzy ogród/patio ma być miejscem spotkań zespołu, wymiany myśli i relaksu. Zieleń wewnętrzna jak i otaczająca budynek znajdujący się w sąsiedztwie radiostacji, symbolu Gliwic, wpływa pozytywnie na pracowników, zapewniając psychiczny odpoczynek. Jak podkreśla Michał Kulicki: „Otwarcie nowego budynku to kamień milowy dla firmy, naszych pracowników, partnerów, ale także odbiorców. Dla nich ciągle doskonalimy usługi i wewnętrzne procesy, ale także zapewniamy ergonomiczną przestrzeń do rozwijania bliskich relacji z klientami.”

Zaangażowanie i odpowiedzialność

Nowy budynek swoją architekturą godnie reprezentuje firmę i jej wartości, a fasada ułożona z cegieł, które są zbliżone wyglądem do tradycyjnych budynków industrialnych powoduje, że projekt architektonicznego siedziby AFRISO wpisuje w kontekst historyczny Górnego Śląska. Jest to hołd oddany temu obszarowi, który z sukcesem transformował się z terenów kopalnianych na służące rozwojowi technologii i szeroko rozumianego biznesu.

Inwestując w rozwiązania ekologiczne, ogrzewanie budynku oparte jest o najnowocześniejszy system pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Wysokiej jakości materiały oraz infrastruktura spełniają najwyższe standardy komfortu i bezpieczeństwa pracy.