Szybkie wyszukiwanie

Skorzystaj z filtórw

Producenci

Filtry Kotły Gazowe

Kocioł Gazowy

original_b76e280f1f917cde74d91a92d36c24ed
Moc: 6, 8, 12, 15 kW
Producent: Junkers
Rodzaj: Kocioł Gazowy
Typ: Dwufunkcyjny

Co to jest kocioł gazowy?

Kocioł gazowy centralnego ogrzewania to urządzenie grzewcze, które przy użyciu prądu ogrzewa nośnik ciepła (najczęściej wodę lub glikol) cyrkulujący w obiegu instalacji centralnego ogrzewania. Kocioł gazowy ogrzewa więc budynek za pomocą ciepła uzyskanego w procesie spalania gazu. Kotły gazowe stosuje się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w budynkach przemysłowych czy usługowych.

Kocioł i piec to dwa różne urządzenia. Główna różnica między nimi jest taka, że piec oddaje wytworzoną energię cieplną do środowiska, do otoczenia. Kocioł natomiast ogrzewa medium, które to z kolei przenosi energię cieplną do wybranego miejsca.

Rodzaje kotłów gazowych

Główną osią podziału kotłów gazowych jest ich budowa i przeznaczenie. Wobec tego, kotły gazowe dzielimy na kotły jednofunkcyjne i kotły dwufunkcyjne.

Jednofunkcyjny kocioł ma za zadanie ogrzać tylko i wyłącznie medium, np. wodę lub glikol, która krąży w instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób kocioł, za pomocą energii elektrycznej, generuje ciepło, które trafia przez instalację CO w dowolne miejsce.

Dwufunkcyjne kotły z kolei, służą zarówno do ogrzewania medium, a przez to podwyższania temperatury dowolnego miejsca w budynku, ale także są wykorzystywane w instalacji CWU. CWU, czyli ciepła woda użytkowa, staje się właśnie ciepła, ponieważ ogrzewa ją kocioł zasilany prądem. Jego dwie funkcje to w takim razie zarówno podwyższanie temperatury w budynku, ale także podgrzewanie wody użytkowej. Dwufunkcyjny kocioł gazowy dba więc o nasz komfort termiczny w wielu aspektach!

Kocioł gazowy – czy warto?

Kotły gazowe to doskonałe urządzenie do budynków, w których liczy się każdy skrawek przestrzeni. Kocioł gazowy ze względu na swoją kompaktową budowę i elegancki wygląd może zostać zamontowany w pomieszczeniach używanych na co dzień. Nie wymaga on budowania specjalnie do tego przeznaczonej kotłowni. Kotły gazowe muszą spełniać rygorystyczne wymagania i wytyczne – dzięki temu mamy pewność, że działają one wydajnie i bezpiecznie. Dodatkowy ich atut to automatyczne zasilanie paliwem – gazem. Nikt nie musi już targać ciężkich worków z pelletem czy węglem. Nie trzeba także go napełniać. Kocioł jest gotowy do działania w każdej chwili.