Szybkie wyszukiwanie

Skorzystaj z filtórw

Producenci

Filtry Kotły na Pellet

Kocioł na pellet

EkoSilver1
Moc: 14-24 kW
Producent: SAS, Stalmark
Rodzaj: Kocioł na pellet
Typ: Z zasobnikiem
kociol-slimko_1-459x600
Moc: 12-25 kW
Producent: Kotłospaw
Rodzaj: Kocioł na pellet
Typ: Z zasobnikiem

Czym jest kocioł na pellet

Kocioł centralnego ogrzewania zasilany pelletem to urządzenie grzewcze, które przy użyciu prądu ogrzewa nośnik ciepła (najczęściej wodę lub glikol) cyrkulujący w obiegu instalacji centralnego ogrzewania. Kocioł na pellet ogrzewa więc budynek za pomocą ciepła uzyskanego w procesie spalania pelletu. Kotły na pellet stosuje się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w budynkach przemysłowych czy usługowych.

Kocioł i piec to dwa różne urządzenia. Główna różnica między nimi jest taka, że piec oddaje wytworzoną energię cieplną do środowiska, do otoczenia. Kocioł natomiast ogrzewa medium, które to z kolei przenosi energię cieplną do wybranego miejsca.

Rodzaje kotłów na pellet

Główną osią podziału kotłów na pellet jest ich budowa i przeznaczenie. Wobec tego, kotły elektrycznie dzielimy na kotły jednofunkcyjne i kotły dwufunkcyjne.

Jednofunkcyjny kocioł ma za zadanie ogrzać tylko i wyłącznie medium, np. wodę lub glikol, która krąży w instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób kocioł, za pomocą energii elektrycznej, generuje ciepło, które trafia przez instalację CO w dowolne miejsce.

Dwufunkcyjne kotły z kolei, służą zarówno do ogrzewania medium, a przez to podwyższania temperatury dowolnego miejsca w budynku, ale także są wykorzystywane w instalacji CWU. CWU, czyli ciepła woda użytkowa, staje się właśnie ciepła, ponieważ ogrzewa ją kocioł zasilany prądem. Jego dwie funkcje to w takim razie zarówno podwyższanie temperatury w budynku, ale także podgrzewanie wody użytkowej. Dwufunkcyjny kocioł elektryczny dba więc o nasz komfort termiczny w wielu aspektach!

Czym jest pellet?

Pellet to ekologiczny materiał opałowy. To paliwo stałe w formie granulatu, które uzyskuje się z biomasy. Pellet produkuje się z odpadów drzewnych, uprawianych w tym celu roślin, oraz odpadów i produktów ubocznych rolnictwa. Na przykład pellet drzewny – powstaje ze sprasowania trocin, które powstają podczas prac tartacznych oraz innych działań związanych z obrabianiem produktów drzewnych. Łatwo go przechowywać i dozować, w porównaniu z węglem wytwarza mniej popiołu i nie brudzi tak kotłowni. Piece na pellet zapewniają też użytkownikom dużą wygodę, ponieważ większość jest wyposażona w automatyczne podajniki.