Czego się dowiesz

Spis treści:


Narzędzia, jakie na swojej stronie zamieściła firma Flamco Meibes mogą pomóc instalatorowi w jego codziennej pracy.


Jakie narzędzia dla instalatora się tam znajdują?

Narzędzia dla instalatora jakie na swojej stronie promuje Flamco Meibes dotyczą wielu różnych parametrów. Wśród nich są między innymi narzędzia:

  • do obliczania wielkości zbiornika CO
  • do doboru zaworów równoważących
  • określające natężenie przepływu
  • do doboru izolacji, separatorów powietrza i zanieczyszczeń
  • oraz wiele innych!

Dla kogo są dostępne?

Narzędzia są dostępne dla każdego i nie wymagają rejestracji w serwisie, podawania danych, zapisania się do newslettera ani żadnej z podobnych rzeczy. Z racji tego, że wszystkie funkcje są wprowadzane na bieżąco, trzy opcjonalne z nich są tak świeże, że nie doczekały się jeszcze tłumaczenia, więc wymaga się znajomości angielskiego. Dotyczy to narzędzi do obliczenia rozszerzenia temperaturowego np. rury, a także do obliczenia oszczędności energii. Zdecydowana większość funkcji jest jednak dostępne w języku polskim.

W jaki sposób wykorzystać narzędzia dla instalatora?

Wystarczy wpisać odpowiednie dane, jakiego materiału używamy itp. w zależności od używanej funkcji, a automatycznie wyświetli się wynik. Należy jednak pamiętać, że narzędzia pełnią funkcję pomocniczą i ich wynik ma jedynie pomóc w dokładnym określeniu potrzebnych parametrów. Ostateczna decyzja powinna zależeć od doświadczonego w dziedzinie instalatora.