Firma Jeremias to uznana marka, której jednym z głównych produktów są solidne i szczelne systemy odprowadzania spalin
Dlaczego rozwiązania polipropylenowe?
Polipropylenowe systemy odprowadzania spalin charakteryzują się wysoką szczelnością układów spalinowych, przy jednoczesnym łatwym i szybkim montażu. Ponadto, są odporne na działanie kondensatu i na promieniowanie UV. Wszystkie produkty muszą oczywiście spełniać surowe wymagania i wytyczne Unii Europejskiej.
Systemy odprowadzania spalin EW-PP-FLEX i EW-PPS
Są to szczelne systemy, wytwarzane z polipropylenu, które z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie przy kotłach kondensacyjnych, BHKW, czy gazowych pompach ciepła. Są nie tylko szczelne podczas pracy w nadciśnieniu do 5000Pa, ale zachowują przy tym odporność na działanie UV i kondensatu. Między tymi systemami jest kilka różnic, o których warto pamiętać: EW-PP-FLEX charakteryzuje się większą elastycznością, ale mniejszą średnicą.
Więcej o EW-PP-FLEX przeczytasz tutaj:
A o systemie EW-PPS tutaj:
Systemy koncentryczne – TWIN-PL i TWIN-P
Te dwa systemy z kolei znajdą swoje zastosowanie przy urządzeniach pracujących niezależnie od wentylacji pomieszczenia, takich jak: olejowe i gazowe kotły kondensacyjne, BHKW, czy gazowe, absorpcyjne pompy ciepła. Dodatkowo, system TWIN-P może być wykorzystywany jako komin zewnętrzny z zastosowaniem elementu przejściowego do poboru świeżego powietrza. System TWIN-PL umożliwia odprowadzenie spalin z jednoczesnym dostarczeniem powietrza do komory spalania urządzenia grzewczego, natomiast TWIN-P umożliwia podłączenie kotłów pracujących niezależnie od wentylacji pomieszczenia do koncentrycznych lub jednościennych systemów odprowadzania spalin. Dodatkowo, TWIN-P jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Umożliwia to montowanie go do zewnętrznej elewacji budynku. Obydwa systemy są odporne na działanie kondensatu, a ich kompatybilność z sobą nawzajem, a także systemami EW-PP-FLEX i EW-PPS pozwala na kompleksowe rozwiązanie kwestii odprowadzania spalin.
Więcej o systemie TWIN-PL przeczytasz tutaj:
A o systemie TWIN-P więcej dowiesz się pod tym linkiem: