Czego się dowiesz

Spis treści:


Firma KAN rozszerza swoją ofertę o nowe modele zaworów kulowych – Steel i Inox. Te rozwiązania zdecydowanie pomogą w montażu systemu KAN-therm!


Jak skonstruowane są zawory KAN-therm Inox i Steel?

Zawory KAN-therm Steel i Inox tak tak skonstruowane, by nie tylko umożliwić całkowite odcięcie przepływu w instalacji, ale także, co istotne, nie wprowadzić niepożądanego dławienia przepływu w stanie otwartym. Zawory z powodzeniem sprawdzają się ciśnieniu roboczym do 16 bar i temperaturze od -35℃ do +135℃. Te statystki idealnie wkomponowują się w wysokie standardy rozwiązań, które bez wątpienia wyznaczają systemy KAN-therm Steel i KAN-therm Inox. 

A co z dźwignią?

Ergonomiczna dźwignia zaworu wykonana jest z nierdzewnego szkieletu i polimerów wzmocnionych włóknem szklanym.  Dźwignia zapewnia łatwe i pewne sterowanie zaworem równocześnie zabezpieczając użytkownika przed ewentualnym poparzeniem, co jest  ważne w przypadku instalacji pracujących przy wysokiej temperaturze medium. Dzięki wymiennym kolorowym insertom (czerwony lub niebieski) umocowanym na dźwigni, możliwa jest wizualna identyfikacja typu rurociągu. Osobnym kolorem oznaczymy wodę zimną, wodę ciepłą, zasilanie, powrót, itp. 

Czym charakteryzują się zawory KAN-therm Steel i KAN-therm Inox?

  • umożliwiają całkowite odcięcie przepływu w instalacji, ale także, co istotne, nie wprowadza niepożądanego dławienia przepływu w stanie otwartym
  • pracują roboczym do 16 bar i temperaturze od -35℃ do +135℃ 
  • 5-letnia gwarancja obejmuje każdy zawór