Czego się dowiesz

Spis treści:


MPX Compact to nowy kocioł gazowy firmy De Dietrich charakteryzujący się małymi wymiarami i ekonomią pracy


Gdzie można używać MPX Compact?

Z racji swoich dość małych wymiarów, MPX Compact nadaje się do pomieszczeń małych, w których trzeba dość mocno dbać o miejsce. Producent opisuje urządzenie jako stworzone w estetycznym wzornictwie, przez co używa się go w pomieszczeniach codziennego użytku, nie tylko np. w piwnicy.

Czym charakteryzuje się ten kocioł?

Jego wymiary to 400 x 700 x 299 mm, dodatkowo jest relatywnie lekki. Jego wymiennik powstaje ze stali nierdzewnej, natomiast zespół wodny z mosiądzu. Urządzenie dzięki procesowi kondensacji wykorzystuje ciepło utajone spalin, co pozytywnie wpływa na jego efektywność.

Instalacja i eksploatacja kotła

Instalację kotła ułatwia załączony do niego zestaw podłączeniowym z kompletem zaworów. Należy także pamiętać o dość małych wymiarach i wadze, bo dzięki tym trzem cechom, kocioł instaluje się stosunkowo łatwo. Urządzenie wyposażono w dość intuicyjny panel sterowania, który ma na celu ułatwienie zmiany parametrów pracy kotła.

Zalety kotła dla klienta

Obudowa MPX Compact jest wyposażona w warstwę dźwiękoszczelną. Kocioł spełnia wymogi i normy ekologiczne, ogranicza emisję szkodliwych tlenków azotu i siarki. Można go dostosować do zapotrzebowania na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. To zdecydowanie wpłynie na zmniejszenie zapotrzebowania kotła na energię energetyczną, a przez to ulgę dla portfela!