Czego się dowiesz

Spis treści:


Dobór pompy podnoszenia ciśnienia może być trudny, czasochłonny a montaż skomplikowany. Firma Grundfos pomaga w zrozumieniu tematu!


Dobór pompy podnoszenia ciśnienia – od czego zacząć?

Projektowanie i budowa domowych instalacji podnoszenia ciśnienia wymaga wiele różnych elementów. Oczywiście niektóre pompy do podnoszenia ciśnienia pracują lepiej niż inne w określonych sytuacjach. Może być trudno określić, która pompa najlepiej odpowiada potrzebom danego zastosowania i które elementy są potrzebne do zoptymalizowania systemu. Nieprawidłowy dobór pompy, zbiornika lub regulatora ciśnienia może spowodować stratę czasu, pieniędzy i cierpliwości na ponowne zaopatrzenie się w odpowiednie komponenty.

Długi i skomplikowany montaż

Tradycyjne instalacje podnoszenia ciśnienia bywają skomplikowane. Składają się one z wielu różnych elementów, np. naczyń wzbiorczych, pomp, zaworów, czy układów sterowania. Wszystkie te elementy muszą łączyć się w jedną instalację. Większa złożoność oznacza dłuższy czas montażu i większe ryzyko zakupu niewłaściwych komponentów.

Najczęstszy problem przy montażu zestawu podnoszenia ciśnienia to ograniczona przestrzeń montażowa. W większości przypadków oznacza to konieczność rozbudowy instalacji w celu znalezienia alternatywnej przestrzeni lub próbę dopasowania go do istniejącej instalacji. Co jest jednak czasochłonne, skomplikowane i powoduje niezadowolenie klientów.

Kompaktowe, kompleksowe rozwiązanie

Rozwiązanie proponowane przez firmę Grundfos to urządzenia typu “wszystko w jednym”, takie, które integrują wszystkie elementy w jednym urządzeniu. To kompaktowe rozwiązanie sprawia, że montaż jest szybki i łatwy, a Ty oszczędzasz czas, który możesz przeznaczyć na wykonanie innych prac. Grundfos jako rozwiązanie wielozadaniowe proponuje hydrofory z serii Scala. Są one przeznaczone do każdego zastosowania i idealnie nadają się do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dzięki czemu dobór jest mniej skomplikowany niż w przypadku tradycyjnych urządzeń do podnoszenia ciśnienia.