Czego się dowiesz

Spis treści:


Wielka Brytania to kraj w którym zawsze dochodziło do innowacji. Kolej, maszyna parowa, przemysł… A jak innowacyjne są brytyjskie firmy instalacyjne? Postanowiliśmy to sprawdzić i opisać 3 z nich!


County Heating and Plumbing Ltd.

Wielka Brytania ma potencjał do tworzenia przedsiębiorstw z pokolenia na pokolenie. County Heating and Plumbing to właśnie rodzinna firma z okolic Cambridge, założona w roku 1999. Przez ponad dwadzieścia lat firma prężnie rozwija się, poszerzając swoje możliwości i budując świadomość wśród swoich klientów. Sami piszą wprost: “zbudowaliśmy nasz biznes przez siłę słowa i polecenia”. Między innymi dlatego na stronie możemy znaleźć specjalną stronę, na której klienci mogą publicznie opisać swoje doświadczenia z ich usługami. Firma ma ciekawą stronę internetową, na której opisuje swoje najnowsze realizacje. Jedną z ciekawszych jest restauracja wiktoriańskiego kotła, jeszcze w formie wagonu 🙂 Klienci indywidualni na stronie CHaP znajdą użyteczne informacje, np. jak zachować się w przypadku zagrożenia pęknięcia rury. Firma zajmuje się dość szerokim spektrum działań – od ogrzewania, przez instalacje gazowe i fotowoltaikę, aż po montaż biały. Co ciekawe, Facebook jest dla tej firmy bardzo istotny – dla każdego, kto polubił ich fanpage, przewidziano 10 funtów zniżki!

My Plumber UK – Wielka Brytania i ich modele biznesowe

Przenosimy się do Londynu, by poznać bardzo rozbudowaną, wielopłaszczyznową firmę usługową opierającą się na zasadach franczyzy. MyPlumber to jedna z usług wchodzących w skład pakietu “Fantastic services”, czyli fantastycznych usług. To ciekawy model, w którym wykupuje się abonament. Jego cena to 79 funtów rocznie. W jego ramach możemy liczyć na zniżki u m.in. hydraulików, ogrodników, ślusarzy, sprzątaczy, elektryków i innych specjalistów, z różnymi benefitami, np. pierwszeństwem wykonania instalacji. Ciekawe, czy takie modele firmy są już w Polsce i jak sobie radzą? Podejście MyPlumber do klienta jest kompleksowe – oferują kontakt telefoniczny 24 godziny na dobę, można umówić się wypełniając formularz na stronie internetowej, prowadzony jest blog z propozycjami i informacjami dla klientów indywidualnych. Nas urzekł live chat, który przez całą dobę jest dla naszej dyspozycji, służąc szybką radą i pomocą. Co do samej firmy MyPlumber, zajmują się oni urządzeniami grzewczymi i rozprowadzaniem ciepła, instalacjami gazowymi czy montażem białym i instalacjami sanitarnymi.

UK Plumbing

UK Plumbing z kolei to firma oferująca swoje usługi w okolicach miasta Farnham. Za cele nadrzędne stawiają sobie pewność i zadowolenia klienta. Cały czas się doskonalą – nie tylko przez zbierane doświadczenie, ale także przez ciągłe szkolenia i poszerzanie swojej wiedzy. Zakres ich działań to trzy główne elementy – ogrzewanie, instalacje sanitarne i gazowe. Z Facebooka jednak widzimy, że ich specjalność to nowocześnie zaprojektowane łazienki. Ich prace robią wrażenie! Na stronie internetowe z kolei, UK Plumbing zamieścili ciekawe narzędzie dla klienta indywidualnego. Dzięki odpowiedzi na kilka pytań, np. o typ budynku, liczbę sypialni czy łazienek, są w stanie zaproponować klientowi kilka odpowiednich dla niego kotłów. A wszystko w mniej niż 30 sekund! Tak prezentują się dzieła UK Plumbing!

Masz swoje własne doświadczenia z innych krajów? Chcesz się nimi podzielić? Koniecznie daj nam znać przez Czas Na Kontakt!