Czego się dowiesz

Spis treści:


Typoszereg pomp i hydroforów Grundfos JP to rozwiązanie dla nawet najbardziej wymagających odbiorców


Czym jest Grundfos JP?

Grundfos JP to kategoria produktów, na które zapotrzebowanie w ostatnich latach szybko rośnie, ze względu na wszechstronne zastosowanie tych pomp w domowych instalacjach. Odbiorcy postrzegają jednostopniowe pompy samozasysające Grundfos jako urządzenia niedrogie, choć niezawodne. Charakteryzują się długim okresem żywotności nawet w wymagających warunkach. Wprowadzono na rynek już kilka dekad temu, jako pompy JP5 i JP6. Firma Grundfos wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wprowadziła nowy, unowocześniony typoszereg pomp dla domowych instalacji zaopatrzenia i podnoszenia ciśnienia wody. Oparto go na sprawdzonej platformie samozasysających, jednostopniowych pomp odśrodkowych GRUNDFOS JP.

Cztery ciche modele

Dostępne są cztery modele pomp, a także zestawy hydroforowe ze zbiornikiem poziomym, pionowym i sterownikiem ciśnienia PM1. Wszystkie zestawy hydroforowe oparte są nowych pompach JP 3–42, JP 4–47, JP 4–54, JP 5–48. Hydrofory ze 20-litrowym przeponowym zbiornikiem poziomym i 18-litrowym zbiornikiem pionowym umożliwiają automatyczny start/stop przy ciśnieniu załączania 2,2 bara. Produkty wyposażone w sterownik ciśnienia PM1 oprócz automatycznego załączania przy ciśnieniu 1,5 bara posiadają zintegrowany zawór zwrotny, zabezpieczenie przed suchobiegiem oraz przed niewielkimi wyciekami wody z instalacji. Bardzo istotną zaletą nowych pomp jest zwarta, kompaktowa budowa oraz niski poziom hałasu, do 68 dB (nawet przy maksymalnej wydajności). Z tego względu, pompy mogą być zamontowane w pomieszczeniach mieszkalnych i w przestrzeniach niewymagających dużego miejsca.

Grundfos JP sprosta wszystkim trudnym zadaniom

Pompy JP rekomenduje się do pracy w warunkach znacznie wyższych, niż ich odpowiedniki dostępne na rynku. Maksymalna temperatura otoczenia to nawet 55°C, a temperatura medium może sięgać 60°C. Posiadają zabezpieczenie przed przeciążeniem termicznym i w przypadku pracy w ekstremalnych parametrach, np. wysokiej temperaturze otoczenia i cieczy tłoczącej, pompa automatycznie wyłącza się. Dzięki temu unika uszkodzeń silnika i nie jest do tego potrzebna żadna dodatkowa ochrona. Pompy JP charakteryzują się bardzo dobrymi zdolnościami do zasysania. Skutecznie zasysają wodę z wysokości nawet do 8 metrów, gwarantują niezawodną i stabilną pracę, nawet pomimo niewielkich ilości zanieczyszczeń. Urządzenia zbudowano z lekkich materiałów odpornych na korozje, co gwarantuje ich długą żywotność.