Czego się dowiesz

Spis treści:


Za oknem pełne słońce, prawie połowa maja, temperatury coraz wyższe… To już powoli najwyższy Czas na Piwko! A jakie jest ulubione piwo hydraulików?


Jak zbadamy ulubione piwo hydraulików?

Czas na Piwko to już ogólnopolska wręcz tradycja, przez co piwa znamy od podszewki. Dlatego właśnie nie ograniczymy się tylko do ulubionej marki – określimy ulubione rodzaje piwa, sposób jego degustacji czy ulubione pory spożycia. To temat tak rozległy, a można by rzec – zakorzeniony w naszej kulturze, że jest o co pytać! 🙂 Ankieta jest oczywiście anonimowa, a jej rezultaty pojawią się na naszym portalu!

Od kiedy trwa “czas na piwko”?

Chociaż ciężko w to uwierzyć, piwo towarzyszy człowiekowi co najmniej od, uwaga, 6000 lat! Najstarszy dowód na przyrządzanie piwa pochodzi z Mezopotamii i datuje się go na około 4000r. p.n.e. No właśnie – to najstarszy dowód! A to nie oznacza, że piwo nie jest z nami jeszcze dłużej. Przez te tysiąclecia człowiek coraz bardziej doskonalił receptury, tworzył nowe gatunki, a piwo zakorzeniło się w kulturze. W średniowieczu zajmowali się nim głównie klasztory – znamy przecież klasztorne, ciemne piwa na przykład z Belgii. Wielu z nas uwielbia także irlandzkiego Guinnessa, z charakterystyczną, aksamitną pianą… W Polsce piwo po raz pierwszy opisano w XV wieku, chociaż zapewne było ono obecne dużo dłużej. Co ciekawe, fo dziś funkcjonują w Polsce dwa browary z XVI wieku – to browar Zamkowy w Raciborzu, założony w 1567 roku, a także jeszcze starszy, bo założony w 1553r., browar Tenczynek, w Tenczynku. Tradycja piwa jest bardzo długa i bogata – jesteśmy ciekawi więc ulubionego piwa hydraulików!

Cykl “Instalator od środka”

„Instalator od środka” to nowy cykl ciekawych pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi na wiele życiowych tematów. Każdej środy zadamy pytanie, przez które poznamy instalatorów od środka. O co spytamy? Nawet o najbardziej przyziemne tematy: najlepsze piwo, najpiękniejsze kobiety, ulubione miejsca wakacyjne… W tym tygodniu spytamy właśnie o ulubione piwo hydraulików! Zobacz poprzednie wyniki ankiet: