Czego się dowiesz

Spis treści:


Dobór odpowiednich grzejników do konkretnego pomieszczenia jest często problematyczny. Dlatego powstało e-Kermi, darmowe narzędzie które pomoże zarówno instalatorom i projektantom, jak i klientowi!


Czym jest e-Kermi?

Odpowiedni dobór grzejników jest niezbędny dla optymalnego działania instalacji grzewczej. Bez nich, instalacja nawet o największej mocy i najlepszej jakości nie spełni w 100% swojej funkcji. Program doboru grzejników e-Kermi powstał właśnie po to, by uniknąć błędów i dobrać optymalny produkt. Jest on dostępny za darmo, a korzystać mogą z niego zarówno instalatorzy i projektanci, jak i klienci indywidualni. Nie jest on ograniczony wyłącznie do grzejników płytowych – znajduje się tam także m.in. oferta konwektorów, radiatorów czy całych ścian grzewczych.

Na jakiej zasadzie odbywa się w nim dobór grzejników?

Pierwszym i najważniejszym zadaniem jakie należy wykonać jest scharakteryzowanie budynku, jaki chcemy ogrzać. Ważna jest na przykład temperatura zasilania i powrotu. Następnie dzięki opisaniu powierzchni, kubatury i wymaganej temperatury, określamy optymalną moc grzejnika. Następnie w szerokiej gamy produktów Kermi wybieramy interesujący nas model i wyświetla się nam kolorowa tabela mocy, na której na pierwszy rzut oka widzimy, jakie grzejniki są odpowiednie!

Samo działanie to nie wszystko!

Poprawne działanie grzejników to tylko (i aż) jedno z kryteriów, jakimi przy wyborze modelu grzejnika kierują się klienci indywidualni. Bardzo ważna jest również jego budowa, estetyka i kolor. Dlatego w programie e-Kermi mamy do wyboru grzejniki nie tylko względem ich mocy, ale także designu oraz koloru lakierowania. Klient zyskuje wówczas pewność, że grzejnik będzie spełniał swoją rolę, a także będzie przyjemny dla oka. e-Kermi oferuje także dostosowanie grzejnika pod konkretną sytuację – można dokupić odpowiedni osprzęt, określić rodzaj przyłącza, czy dobrać dodatkowe powłoki antykorozyjne.

Więcej o Kermi

Kermi to uznany producent specjalizujący się w dwóch dziedzinach – ogrzewaniu pomieszczeń oraz kabinach prysznicowych. Przedsiębiorstwo wyróżniają produkty wysokiej jakości i zaawansowana technologia, dzięki którym mogą osiągać wytyczony cel: aby innowacyjne rozwiązania, awangardowe wzornictwo, najwyższa jakość, funkcjonalność, komfort oraz niezawodność współgrały w najlepszy możliwy sposób.