Czego się dowiesz

Spis treści:


Pompa Grundfos Comfort B DT PM do cyrkulacji ciepłej wody zdobyła tytuł “Produkt Roku 2021” w tegorocznym konkursie Plus X Award. Urządzenie zdobyło nagrodę aż w 5 z 7 kategorii!


Czym jest Plus X Award?

Grundfos COMFORT została uhonorowana w konkursie Plus X Award! Jest to najważniejsza na świecie nagroda za innowacyjność w dziedzinie zarówno technologii czy sportu, jak i stylu życia. Jury konkursu stanowią niezależni eksperci z ponad 80 branż i 23 partnerów strategicznych. W tym roku do konkursu zgłoszono produkty i usługi firm ponad 700 międzynarodowych marek. Znaki jakości przyznaje się w siedmiu kategoriach i mogą na nie liczyć jedynie produkty o niekwestionowanej wartości dodanej. Nagroda wyróżnia m.in. innowacyjne technologie i wyjątkowe wzornictwo, a także ergonomiczne i ekologiczne walory produktów. Produkty, które szczególnie wyróżniają się w swojej kategorii, otrzymują również tytuł “Produkt Roku”. Nagroda Plus X Award jest uznawana na całym świecie i przyznawana jest już od 18 lat.

Pompa Grundfos Comfort

Pompa Comfort B DT PM została wyróżniona wyjątkową nagrodą, jako produkt łączący niezawodność i wysoką sprawność. Umożliwia to silnik z magnesami trwałymi, a także cyfrowy sterownik. Szczególna cecha tego nagrodzonego modelu to umieszczony z przodu cyfrowy zegar sterujący. Zegar ten zapewnia, że pompa pracuje tylko w określonych przez użytkownika okresach czasu, co przekłada się na oszczędności energii elektrycznej i cieplnej. Funkcje tej pompy cyrkulacyjnej, wprowadzonej na rynek pod koniec 2020 roku, przekonały jurorów do przyznania nagrody w pięciu kategoriach. Taki przypadek zdarza się rzadko podczas tego konkursu. Produkty firmy Grundfos były wielokrotnie nagradzane w tym konkursie, ale po raz pierwszy produkt Grundfos otrzymał nagrodę jednocześnie w pięciu kategoriach.

Co oznacza ta nagroda?

W kategorii “Wysoka jakość”, która obejmuje również trwałość produktu, pompa Comfort B PM otrzymała punkty za sprawdzoną w czasie eksploatacji konstrukcję. Wytrzymały wirnik tej pompy nie jest umieszczony standardowo na wale pompy, a na sworzniu zakończonym koliście. Dzięki temu jest możliwy ruch wirnika w trzech płaszczyznach, co czyni pompę mniej podatną na osadzanie się kamienia.

W kategoriach „Projekt”, „Komfort obsługi” i „Funkcjonalność” doceniono szczególnie intuicyjną obsługę dostępnych nastaw. Wyróżnia się tu wersja z zegarem cyfrowym Comfort B DT PM. Z przodu pompy znajduje się 24-godzinny zegar cyfrowy ze wskaźnikami, a także ikonami różnych trybów pracy podświetlanymi diodami LED. Podczas uruchamiania pompy instalator może po prostu skorzystać z ustawionych domyślnych okresów pracy pompy lub łatwo je dostosować.

Jurorzy przyznali również pompie Comfort B DT PM „Znak Jakości Plus X Award” w kategorii „Ekologia”. Wyłącznik czasowy pozwala ograniczyć pracę pompy i dopasować ją do typowych okresów zapotrzebowania na ciepłą wodę. Zmniejsza w ten sposób straty ciepła spowodowane zbędną cyrkulacją. Z drugiej strony, dzięki silnikowi z magnesem trwałym i zoptymalizowanej konstrukcji hydraulicznej, pompa pracuje z wysoką sprawnością, pobierając zaledwie 5-7 watów mocy. Wszystkie pompy z typoszeregu Comfort spełniają wymagania nowej ustawy o energii w budynkach (GEG).