Czego się dowiesz

Spis treści:


Kominowe realizacje firmy Jeremias zawsze były efektowne i efektywne. A dzięki dronom możemy spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy! 🙂


Systemy kominowe Jeremias w fabryce przetwórstwa spożywczego

Realizacje od Jeremias rozpoczynamy od budynku przemysłowego – konkretnie: w fabryce lodów! Dwa kominy o wysokości 12 m zamontowane w firmie przetwórstwa spożywczego w centralnej części naszego kraju. Na zdjęciach widoczne kominy DW-ECO 2.0 ALBI o średnicy 500 mm, podłączone do dwóch kotłów kondensacyjnych o mocy 2mW każdy. Niebawem na miejscu pojawi się także kolejny komin DW-ECO 2.0 ALBI (o średnicy 300 mm) o takiej samej wysokości.

Zbiorczy system kominowy w góralskim stylu

Przenosimy się na południe, w piękne Polskie góry! Zbiorczy, koncentryczny system powietrzno-spalinowy CLV w układzie kaskadowym zamontowany w jednym z górskich pensjonatów. Do podłączenia pięciu kotłów gazowych o łącznej mocy 350 kW użyta została kaskada Jeremias CLV. Odprowadzanie spalin za pośrednictwem systemu DW-ECO 2.0 ALBi, w tym wypadku o średnicy 250/350 mm.

Realizacje Jeremias – modernizacja istniejących układów biogazowni kogeneracyjnej

Prezentujemy inwestycję w województwie kujawsko-pomorskim, w trakcie której firma Jeremias dokonała modernizacji 4 układów na agregatach w kontenerze. Do tego projektu użyto dwuściennego systemu DW-KL, a jego zadaniem będzie odprowadzanie spalin w biogazowni kogeneracyjnej.

  • Średnica wewnętrzna: 300 mm i 600 mm
  • Średnica zewnętrzna: 365 mm i 665 mm

Układ wydechowy z 4 agregatów przechodzący na kolektorze zbiorczym w DW-KL o średnicy wewnętrznej 600 mm. Podkonstrukcja dla tej inwestycji została wykonana w całości przez Jeremias. W systemie zamontowano klapy odcinające, a także 2 klapy przeciwwybuchowe pozwalające na niezależny serwis na poszczególnym odcinku układu. Tę realizacje Jeremias możemy obejrzeć także z lotu ptaka!

Zdjęcia wykonane w fazie montażu, widać także fragmenty starej instalacji.

Jeremias Polska

Grupa Jeremias jest wiodącym producentem systemów kominowych w sektorze mieszkaniowym, komercyjnym, a także przemysłowym. Charakteryzuje ich silny, międzynarodowy charakter – w ten sposób działają od ponad 40 lat, od początku działalności firmy. Celem przedsiębiorstwa jest ciągły rozwój, a także wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów. Wysoko wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy zapewniają bezpieczny i zrównoważony rozwój firmie Jeremias. Dobre i długotrwałe relacje z partnerami zarówno w kraju, jak i zagranicą, ukształtowane są profesjonalną i uczciwą współpracą.