Czego się dowiesz

Spis treści:


Kolejną nowością marki AFRISOBasic są grupy pompowe BPS, zaprojektowane na 3 obiegi grzewcze. Na układ ten składa się rozdzielacz ze sprzęgłem hydraulicznym, do którego można dobrać trzy grupy pompowe BPS.


Rozdzielacz ze sprzęgłem hydraulicznym BLH 890

Grupy pompowe BPS mogą występować zarówno z rozdzielaczem BLH 890, jak i bez niego – jako niezależne grupy pompowe. Korpus tego rozdzielacza jest stalowy, ocynkowany. Można do niego podłączyć łącznie trzy obiegi grzewcze. Na wyposażeniu rozdzielacza także odpowietrznik ręczny, zawór spustowy KFE oraz wieszak ułatwiający montaż na ścianie.

Bardzo istotnym elementem układu jest sprzęgło hydrauliczne BLH 890. Rzeczą która odróżnia ten konkretny model od typowych sprzęgieł jest brak pustej przestrzeni w środku. W to miejsce wbudowano kierownicę przepływu, której zadaniem jest wyrównanie temperatur medium zasilającego poszczególne obiegi. Sprawia to, że każda grupa BPS niezależnie od jej umiejscowienia, ma taką samą temperaturę zasilania.

Grupy pompowe BPS

Można powiedzieć, że w BPS wszystko jest pod ręką: pompa obiegowa (np. Grundfos), filtr siatkowy, zawór odcinający na zasilaniu i powrocie, a także zawór zwrotny. Grupy te możemy montować zarówno poziomo, jak i pionowo. A pomimo tego, że fabrycznie są przystosowane do montażu ze źródłem ciepła z lewej strony, ich budowa umożliwia łatwą zamianę stron, by maksymalnie ułatwić montaż w każdej sytuacji. A skoro mowa o elastyczności i konfiguracji tego rozwiązania trzeba powiedzieć, że do wyboru są trzy rodzaje grup pompowych BPS: bez mieszania, z obrotowym zaworem mieszającym ARV, a także z termostatycznym zaworem mieszającym ATM.

O AFRISO

AFRISO to wiodący producent branży hydraulicznej. Jak czytamy na stronie internetowej: “racją istnienia AFRISO jest zapewnienie ludziom i organizacjom wytworów współczesnych technologii sprzyjających zdrowemu i komfortowemu klimatowi w pomieszczeniach oraz wspierających oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnym”. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko wyposażenie instalacji, ale także pomiary ciśnienia czy temperatury, regulatory i termostaty, ale także elektroniczne urządzenia pomiarowe i wiele innych!