Czego się dowiesz

Spis treści:


Wychodząc naprzeciw nowym oczekiwaniom, a korzystając z wciąż rosnących możliwości, SALUS Controls zaprojektował swój flagowiec – regulator temperatury Quantum.


Zalety Quantum

Regulator temperatury Quantum cechuje przede wszystkim prostota obsługi i montażu, który możliwy jest na każdym etapie użytkowania budynku. Nieważne, czy budujesz swój wymarzony dom, czy remontujesz starą, rodzinną kamienicę. Mówiąc o designie, warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. To elegancki wygląd i płaska budowa (ma zaledwie 10 mm grubości w opcji przewodowej i 11 mm w opcji bezprzewodowej). Podświetlany ekran ułatwia programowanie oraz odczytywanie danych. Możliwość tworzenia własnych harmonogramów pracy sprzyja przystosowaniu urządzenia do indywidualnych potrzeb. Z kolei funkcja komfortowej podłogi (Warm Floor) pozwala utrzymać przyjemną temperaturę podłogi, niezależnie od aktywnego programu grzewczego. Na przykład wtedy, gdy nie ma potrzeby dogrzania pokoju, ale chcesz stąpać po ciepłym podłożu.

Jak działa regulator temperatury Quantum?

Podstawą działania tego regulatora są algorytmy, opracowane przez technologów SALUS Controls. Obliczają one najlepszy moment włączania i wyłączania źródła ciepła tak, aby w wybranym przedziale czasowym lub o konkretnej godzinie w pomieszczeniach panowała zadana temperatura. Impulsowe, kilkuminutowe dogrzewanie utrzymuje w pokojach warunki, jakich potrzebujesz. Jeśli zaś potrzeby domowników chwilowo się zmienią, masz możliwość skorzystania z trybu tymczasowego nadpisania temperatury. Ręcznie dopasujesz do swojego nastroju ustawienia systemu, utrzymując je do czasu kolejnej zmiany w harmonogramie grzania.

Część inteligentnego domu

Quantum pracuje w oparciu o technologię ZigBee. Najprościej mówią jest to domowa sieć (podobnie jak np, Wi-Fi), za pośrednictwem której urządzenia porozumiewają się ze sobą. Przykładowo: czujnik otwarcia „poinformuje” system, że zostało otwarte okno i należy wyłączyć ogrzewanie, natomiast przycisk OneTouch – jeżeli takie dostanie zadanie – zakomunikuje inteligentnym wtyczkom potrzebę włączenia świateł w wybranych pokojach.

W połączeniu z bramką i aplikacją internetową Quantum jest częścią SALUS Smart Home. Model SQ610 w trybie online bezprzewodowo się komunikuje z pozostałymi elementami systemu. W trybie offline (czyli bez aplikacji i bez dostępu do Internetu) bezprzewodowa praca regulatora jest możliwa pod innym niż bramka „kierownictwem” – dostępnego w ofercie koordynatora trybu lokalnego.

Co istotne, korzystanie z zalet flagowca firmy SALUS Controls nie jest wykluczone i bez współpracy z wyżej wymienionymi urządzeniami. Quantum SQ610 świetnie się sprawdzi w roli samodzielnego regulatora, podłączonego przewodowo do odbiornika. Skonfigurowany w ten sposób sterownik również można dodać do aplikacji SALUS Smart Home, zapewniając mu bezprzewodową komunikację z innymi elementami systemu.