Czego się dowiesz

Spis treści:


Firma SAS również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i tendencjom rynkowym. Pompa ciepła SAS Vesta to ekologiczne urządzenie grzewcze o świetnym designie i wydajności


O konstrukcji słów kilka

SAS Vesta to pompa ciepła powietrze-woda typu monoblok, która występuje w modelach o mocy 8-12kW. Ten typ konstrukcji oznacza, że wszystkie komponenty układu chłodniczego zamknięte są w jednym urządzeniu, które montowane jest na zewnątrz budynku. Oszczędzamy przez to cenne miejsce w domu. Poszczególne połączenia układu chłodniczego, wypełnionego czynnikiem chłodniczym, wykonuje się w trakcie procesu produkcyjnego. Wtedy też układ termodynamiczny napełniany jest czynnikiem chłodniczym, co zwiększa gwarancję szczelności układu. Gwarantuje to cykl testów wykonywanych przez producenta, który wpływa bezpośrednio na wydłużoną żywotność urządzenia.

Czynnik chłodniczy w SAS Vesta

Warto poświęcić kilka słów na temat czynnika chłodniczego, bowiem wykorzystywany w SAS Vesta propan R290 określa się mianem “czynnika przyszłości”. Już używa się go na przykład w nowoczesnych lodówkach, a w perspektywie najbliższych lat będzie prawdopodobnie jednym z nielicznych dopuszczonych czynników chłodniczych, który nie będzie podlegał restrykcyjnym ograniczeniom. Jest bezpieczny oraz posiada niski współczynnik GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego) wynoszący zaledwie 3. Dla porównania – inny popularny czynnik – R410 ma GWP na poziomie 2088! Warto zaznaczyć, że zarówno montaż, jak i serwis pompy ciepła o czynniku chłodniczym R290 nie wymaga uprawnień f-gazowych.

Wydajność i efektywność

Pompa ciepła SAS Vesta charakteryzuje się wysokim współczynnikiem COP do 4.54 w cyklu grzania przy parametrze A2W35 przy odpowiednich mocach grzewczych równych 8/12 kW. Z kolei konstrukcja parownika dostosowana jest ściśle do polskich warunków klimatycznych. Ta pompa ciepła posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A++ dla klimatu umiarkowanego przy warunkach średniotemperaturowych. Dlatego spełnia wymagania znowelizowanej wersji Programu Czyste Powietrze, kwalifikując się aż do 60% dofinansowania.

A dodatkowo…

Na wyposażenie standardowe pompy ciepła SAS Vesta składa się wiele elementów. To na przykład hydroblok z pompą obiegową wraz z siłownikiem, przetwornikiem ciśnienia, odpowietrznikiem i przyłączem do naczynia wzbiorczego/manometru. Zwróćmy także uwagę na nadzór procesu odszraniania, regulowany wentylator, licznik energii elektrycznej czy miernik przepływu.

Pomimo tak wielu elementów wchodzących w skład urządzenia, firma SAS podjęła strategię Complete To Install, w którą wpisuje się SAS Vesta. Oznacza to, że marka SAS oddaje użytkownikom urządzenie w pełni kompletne, wyposażone w podzespoły gotowe do montażu co daje także oszczędności dla inwestora poprzez zakup jednego skonfigurowanego do pracy zestawu.