Czego się dowiesz

Spis treści:


Jazz czy rock? A może klasyka, lub poezja śpiewana? W tej ankiecie badamy preferencje branży w kwestii muzyki! Zapraszamy także na wyniki ostatniej ankiety “Instalator, Siłacz, Maratończyk” o aktywności fizycznej.


Ankieta Co nam w duszy gra?

Co nam w duszy gra? to tytuł kolejnej ankiety z serii Instalator od Środka. Tym razem spytamy więc o muzykę! Jakich gatunków słuchają branżyści, a jaka według nich jest najlepsza piosenka wszechczasów? Muzyka pełni różne role w życiu każdego z nas, ale jedno jest pewne – nie ma człowieka, który nigdy nie miał z nią kontaktu. Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety Co nam w duszy gra!

Wyniki ankiety “Instalator, Siłacz, Maratończyk”

Jak często podejmujesz aktywność fizyczną?

Prawie połowa z 19 ankietowanych podejmuje aktywność fizyczną 3-5 razy w tygodniu, co jest bardzo dobrym wynikiem! 🙂 Zaznaczamy, że aktywność fizyczna to nie tylko trening do granic wytrzymałości, ale także na przykład spacer. 36,8% badanych aktywność fizyczną uprawia 1-2 razy w tygodniu, a z kolei 5,3% jest aktywnych codziennie! Nieco rzadziej trenuje 10,5% ankietowanych. Poniżej wykres odpowiedzi 🙂

Co motywuje Cię do podjęcia aktywności fizycznej?

Niespełna 70% badanych motywuje umiłowanie do ruchu. Prawie 50% ankietowanych prowadzi zdrowy tryb życia, który wiedzie ich ku aktywności fizycznej. 31,6% uwielbia rywalizację i adrenalinę – to właśnie te dwie rzeczy motywują ich do treningu i zwycięstwa. Jedna na pięć osób pracuje nad swoją sylwetką, a 16% trenuje z przyzwyczajenia i zdrowego uzależnienia 🙂 Pojawiła się także autorska odpowiedź jednego z uczestników ankiety, dla którego aktywność fizyczna jest sposobem na odreagowanie od pracy i świata.

Z kim najczęściej trenujesz?

Jednym z ważniejszych aspektów treningu są partnerzy. Z kim najczęściej trenują branżyści? 🙂 Okazuje się, że najłatwiej skupić się samemu, bo tak twierdzi prawie 50% ankietowanych, Po 21,1% głosów otrzymały odpowiedzi “Z partnerką/partnerem” oraz “Z przyjaciółmi”. 10,5% ankietowanych najczęściej trenuje z grupką znajomych. To pewnie sporty drużynowe 🙂

Jakie z wymienionych akcesoriów posiadasz?

Spytaliśmy także o akcesoria treningowe. Najpopularniejsze są, chyba bez askoczenia, hantle. Posiada je prawie poand 26% ankietowanych. Na drugim miejscu sa amty, np. do jogi czy rozciągania, a podium z wynikiem po 10,5% dopełniają: bieżnia, domowa siłownia oraz rower stacjonarny. Widzimy także wielbicieli mniej popularnych sportów – kalisteniki czy strzelectwa.

Skąd wzięła się Twoja pasja do sportu?

Mówiąc o aktywności fizycznej nie sposób spytać o to, w jaki sposób sport nas wciągnął. Okazuje się, że większość badanych, prawie 70% sami pokochali sport! I wpadli jak śliwka w kompot… 🙂 Dla 15,8% badanych źródłem pasji do sportu są przyjaciele, a 10,5% zostało zmotywowanych przez partnerkę/partnera. Jedna odpowiedź natomiast mówiła, że to rodzice zaszczepili w ankietowanym zamiłowanie do sportu.

A co ze sprzętem?

Podejście do sprzętu sportowego bywa bardzo różne. Jakie jest zdanie aktywnych fizycznie branżystów? 57,9% badanych twierdzi, że “Nie sprzęt, a technika zrobi z Ciebie zawodnika!” 🙂 31,6% ankietownych czasami inwestuje więcej pieniędzy w lepszy sprzęt, a dla 10,5% sprzęt dobrej jakości to must have, by mieć jak najlepsze warunki do dobrego treningu.

Zabawa czy rywalizacja?

Zapytaliśmy także branżystów co jest dla nich ważniejsze: dobra zabawa, czy jednak rywalizacja i zwycięstwo. Zdecydowaną większością głosów wygrała dobra zabawa, która jest najważniejsza aż dla 73,7% ankietowanych. 26,3% ankietowanych rywalizuje po to, by wygrać. W tym wszystkim łączy nas jedno – wszyscy uwielbiamy sport i to się liczy! 🙂

Które z tych czynności uważasz za sport?

Definicja sportu nie jest jednoznaczna, zwłaszcza kiedy mówimy o rozrywkach XXI wieku. Zapytaliśmy się branżystów co z trójki “e-sport, poker, szachy” uważają za prawdziwy sport. 52,6% uważa, że żadna z tych czynności nie jest sportem. 36,8% ankietowanych za sport uważa także e-sport, a szachy są uznawane przez 26,5% badanych. Najmniej, bo 10,5% ankietowanych wybrało poker.

Najpopularniejszy sport branży

Nasze badanie wskazuje, że najpopularniejszymi sportami wśród branżystów są: piłka nożna i wędrowanie, które uprawiało 58% ankietowanych! Na drugim miejscu jazda na rowerze, a na trzecim bieganie. Na podium trafiły więc wszystkie z konkurencji Letniej Rywalizacji Hydraulików! 🙂 Uprawiamy także m.in. trekking górski, strzelectwo, biegi OCR, sporty walki, gry klubowe (bilard, darty, bowling) a nawet hokej!

Ulubiony sport branżystów

Pozostało nam ostatnie pytanie. Gdyby ze wszystkich sportów wypisanych powyżej, branżyści mieli wybrać swój jeden ulubiony – jaki byłby to sport? Wyniki okazały się wyrównane, ale z wynikiem 26,3% zwyciężyła piłka nożna! Na drugim miejscu, z wynikiem 21,1% jazda na rowerze, a podium dopełniły ex aequo bieganie i wędrowanie! Pojawiły się także kalistenika, strzelectwo, siatkówka oraz crossfit 🙂 Dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie! 🙂

A w poprzednich odcinkach…