Czego się dowiesz

Spis treści:


Lista ZUM zawiera wszystkie urządzenia grzewcze, które spełniają wymagania określone w programie Czyste Powietrze. Na liście znajduje się około 200 urządzeń BDR Thermea – dystrybutora marki De Dietrich!


Jakie urządzenia De Dietrich są na liście ZUM?

W bazie ZUM znajduje się już około 200 urządzeń BDR Thermea, marek De Dietrich i Baxi. Urządzenia De Dietrich na liście ZUM to kotły kondensacyjne gazowe i olejowe, pompy ciepła powietrze-woda, a także gruntowe pompy ciepła. Każde urządzenie jest dokładnie opisane, na karcie produktu można znaleźć pełną dokumentację techniczną i etykietę energetyczną dla każdego modelu. Aby urządzenie mogło znaleźć się na liście, należało spełnić szereg formalności wymaganych przez NFOŚiGW. 

Lista ZUM

Lista ZUM to lista Zielonych Urządzeń i Materiałów, która zawiera wszystkie produkty, które mieszczą się w ramach technicznych wymagań programu Czyste Powietrze. Tworzy ją NFOŚIGW, a sukcesywnie aktualizują ją producenci, którzy zgłaszają swoje produkty. Jest to swoista baza danych dot. zarówno urządzeń, jak i materiałów jakich można używać w ramach programu Czyste Powietrze. To nieoceniona pomoc dla wnioskodawców i potencjalnych beneficjentów. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie urządzenia i materiały kwalifikujące się do programu są ujęte w liście. Jeśli jednak się na niej znajdują – mamy 100% pewność, że to odpowiednie produkty.

Kilka słów od De Dietrich

Jak czytamy na stronie internetowej: BDR Thermea sukcesywnie umieszcza swoje urządzenia na liście zielonych urządzeń i materiałów. Wiemy, że nasze urządzenia spełniają wymagania programu “Czyste Powietrze” i chcemy, aby klienci mieli pewność, że wybierając do modernizacji systemu grzewczego naszą pompę ciepła, kocioł kondensacyjny czy kolektory słoneczne, otrzymają pozytywną decyzję o dofinansowaniu. Umieszczenie naszych urządzeń na liście ZUM jest też elementem strategii ECO SOLUTIONS która polega na dostarczaniu klientom urządzeń grzewczych o wysokim standardzie przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne, społeczeństwo i gospodarkę – mówi Tomasz Popiel, Manager Działu Marketingu BDR Thermea. Mamy więc pewność, że urządzenia De Dietrich na liście ZUM spełniają najwyższe wymogi i oczekiwania.