Czego się dowiesz

Spis treści:


Od wielu miesięcy Immergas Polska prowadzi kampanię Razem dla Czystego Powietrza. Celem projektu jest zachęcenie społeczeństwa do pozytywnych zmian, aby zjednoczyć się do walki o lepsze powietrze.


Na czym polega kampania?

Razem dla Czystego Powietrza to kampania Immergas mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii smogu i zaproponowanie rozwiązań tego problemu. Kampania wpisuje się w strategię odpowiedzialnego biznesu Immergas, która zakłada upowszechnianie proekologicznych postaw i zachowań. Jako producent urządzeń grzewczych marka musi działać na rzecz promowania odnawialnych źródeł energii oraz urządzeń, które dostarczają ciepło wykorzystując właśnie te źródła. Akcję wspierają Adam Bielecki – himalaista, alpinista, taternik, oraz Maciej Janowski – żużlowy mistrz świata. Ale o tych patronach napiszemy nieco później!

Dlaczego powstało Razem dla Czystego Powietrza?

Przedstawmy kilka danych. Smog w powietrzu to głównie pyły zawieszone – pm10 i pm2,5. 75% miast w Polsce przekroczyło dopuszczalne stężenie tych substancji w powietrzu. Jakie są źródła takiej ilości zanieczyszczeń? 50% generowane jest przez tzw. niską emisję, czyli kopciuchy działające w budynkach mieszkalnych. 17% jest emitowane przez duże zakłady przemysłowe, natomiast 10% zanieczyszczeń powietrza generuje transport drogowy. A jakie są skutki dla człowieka? W roku 2019 stwierdzono 43000 przedwczesnych zgonów spowodowanych przez smog. Dla zobrazowania – to tak, jakby smog w jeden rok zabił prawie całą populację Skarżyska-Kamiennej, setnego największego miasta w Polsce. Czas, by zacząć działać!

Rola Immergas jako wiodącego producenta urządzeń grzewczych

Marka Immergas jako jako jedna z pierwszych wprowadziła na polski rynek gazowe kotły kondensacyjne. Urządzenia te w dużym stopniu przyczyniły się do poprawy jakości powietrza, stając się realną alternatywą dla kotłów stałopalnych. Teraz przyszedł czas na kolejny krok – pompy ciepła, zapewaniające komfort ogrzewania, chłodzenia, a także dostarczają ciepłą wodę użytkową, jednocześnie troszcząc się o środowisko. Poznaj szczegóły akcji!