Czego się dowiesz

Spis treści:


Sprzęgła hydrauliczne BLH w ofercie AFRISOBasic doczekały się usprawnień i zmian. Zobaczmy więc co takiego się zmieniło!


Sprzęgła hydrauliczne BLH 801

Sprzęgła hydrauliczne BLH 801 to przede wszystkim stalowy, ocynkowany korpus, dlatego nie trzeba martwić się o korozję. Nowością jest twardszy materiał izolacji, miękka pianka (XLPE) zamieniona została na twardy materiał (EPP), który jeszcze lepiej ochroni urządzenie. Wewnątrz urządzenia znajduje się także siatka separacyjna ze stali nierdzewnej. Wyposażenie uzupełniają odpowietrznik automatyczny (z zaworem stopowym), zawór spustowy KFE i dwa termometry. To komplet niezbędnych urządzeń w jednym produkcie. Zwróćmy także uwagę na dwuczęściowe, skuteczne ocieplenie, które nie tylko zabezpieczy przed stratami ciepła, ale ma również wytłoczenie pod czujnik temperatury.

Sprzęgła hydrauliczne BLH 850

sprzęgle hydraulicznym BLH 850 podstawą też jest ocynkowany, odporny na korozję stalowy korpus. Dodatkowo w standardzie: odpowietrznik automatyczny z zaworem stopowym i zawór spustowy KFE.

Wpływ sprzęgła na instalację

Rolą sprzęgła jest równoważenie przepływu. Płynie z tego wiele korzyści: po pierwsze, płynna praca instalacji i źródła ciepła – niezbędne, kiedy dojdzie do wyłączenia części odbiorników ciepła. Po drugie, zwiększenie żywotności pomp obiegowych – wszyscy wiemy, że właściwe warunki hydrauliczne ich pracy to podstawa bezawaryjnego działania przez długi czas. Po trzecie, odpowietrzanie i separacja zanieczyszczeń – o które zadbają zawór spustowy oraz odpowietrznik w sprzęgle BLH.