Czego się dowiesz

Spis treści:


Firma Detal-Met, specjalizująca się w systemach
PP-R, postanowiła przedstawić nam w skondensowanej formie informacje o polipropylenie i jego zastosowaniu w systemach instalacyjnych.


Cykl “Polipropylen w pigułce”

Polipropylen w pigułce to nowy, informacyjny cykl, który w skondensowany sposób przypomni nam, albo też poszerzy wiedzę o systemie PP-R. Firma Detal-Met, specjaliści właśnie w tej dziedzinie, postanowili podzielić się wiedzą, zarówno tą podstawową, jak i tą zaawansowaną. Każdy znajdzie więc coś dla siebie! Ale na rozgrzewkę – podstawy, bez których nie istniałby system PP-R.

Zaczęło się od rur…

Pierwsza ciekawostka dotyczyła części składowych, które są dosłownie kręgosłupem całego systemu. Wyróżnia się głównie trzy rodzaje rur polipropylenowych: rury jednorodne, rury stabilizowane aluminium oraz rury stabilizowane włóknem szklanym. Każda z nich, ze względu na swoją charakterystykę, dobrze sprawdzi się w innej instalacji i w innym środowisku.

Polipropylen w pigułce cz.2 – kształtki

Znamy już rodzaje rur i wiemy gdzie je zainstalować – ale czym je połączyć? Spośród kształtek systemu PP-R wyróżniamy kształtki z jednorodnego tworzywa oraz kształtki polipropylenowe z gwintami mosiężnymi. Te elementy są uniwersalne, a dzięki temu możemy łączyć ze sobą każdy typ/rodzaj rury, a dzięki gwintowi mosiężnemu łączyć je nawet z innymi systemami instalacyjnymi.

Po więcej informacji, nie tylko z cyklu “Polipropylen w pigułce”, warto obserwować profil Detal-Met na Facebooku. Znajdziesz tam informacje o planowanych spotkaniach z ekspertami marki, czy kolejne ciekawostki o PP. Warto rzucić także okiem na Wall Producenta Detal-Met na naszej stronie – a co tam znajdziesz? Sam się przekonaj 🙂 W imieniu firmy zapraszamy także do kontaktu z przedstawicielem w Twoim regionie.