Czego się dowiesz

Spis treści:


Jakiś czas temu rozpoczęliśmy naszą pierwszą akcję z Valvulas ARCO – do naszych kolegów powędrowały przesyłki z zaworami A80 Mac i coneKta, wraz z zestawem upominków. Dziś nasi testerzy wracają z informacją zwrotną!


Dlaczego wybieramy konkretne zawory?

Zawory coneKta i A80-MAC powędrowały do naszych kolegów nie bez przyczyny. Zadaliśmy im bowiem pytanie “Na co najczęściej zwracasz uwagę przy wyborze chromowanego zaworu?”. Ponad 2/3 odpowiedzi mówiły o jakości wykonania produktu, a pozostałe odpowiedzi w większości podkreślały przywiązanie i zaufanie do marki. “Instaluję je od … lat i nigdy nie miałem problemów”. Dodatkowo, niemal wszyscy zgodnie zaznaczyli, że klienci zwracają uwagę na jakość armatury.

Trwałość jest kluczowa!

Żeby nie było tak kolorowo, zapytaliśmy o najczęstsze awarie związane z zaworami. Najpopularniejsze odpowiedzi to:

  • Urwane rączki lub niedomykanie się zaworów
  • Brak możliwości zakręcenia
  • Nie zamykają się

Czyli bez zaskoczenia – cechą, która w przypadku zaworów jest dla nas najważniejsza jest trwałość. Spytaliśmy więc o to, czym według nich charakteryzują się zawory ARCO: “solidność”, “jakość wykonania”, “niezawodność”… A w razie, gdyby coś poszło nie po naszej myśli – zawory które przesłaliśmy obejmuje 25-letnia gwarancja.

Ostatnie pytanie było otwarte: “Czy jest coś co zmieniłbyś w kontekście podesłanych zaworów? Czy montaż był bezproblemowy? Czy coś mogłoby być inaczej zrobione?”. Poza zwróceniem uwagi na bezproblemowy montaż, jeden z kolegów zwrócił uwagę na plastikowe pokrętła – dopisał jednak, że po prostu źle mu się kojarzą 😁

Zawory A80 Mac i coneKta

Zawory coneKta stosuje się w instalacjach wodnych. Pozwalają na punktowe odcinanie dopływu wody do zlewozmywaków, umywalek i innych odbiorników wody. Wyposażony jest on w system VITAQ, który zapewnia szczególną odporność na skutki oddziaływania kamienia na zawory, co przedłuża ich okres eksploatacji oraz zapewnia aż 25 lat gwarancji. Zawory działają na 1/4 obrotu.

Pomimo podobnego zastosowania, zawór coneKta zamontujemy w innym miejscu niż A-80 MAC – to ze względu na jego budowę. Zawór coneKta został zaprojektowany tak, że umożliwia obrót o 360º względem punktu poboru, a jego nachylony wylot ułatwia połączenie do odbiornika i sterowanie nim.

A-80 MAC to zawór kątowy stosowany w instalacjach wodnych. Pozwala na punktowe odcinanie dopływu wody do zlewozmywaków, umywalek, zbiorników WC i innych odbiorników wody w razie potrzeby ich naprawy lub wymiany. A-80 MAC działa na 1/4 obrotu i jest wyposażony w antykamienny system VITAQ, przez co obejmuje go aż 25-letnia gwarancja!

System VITAQ

Obydwa zawory wyposażono w antykamienny system VITAQ, dzięki któremu obowiązuje je aż 25 lat gwarancji. System ten polega na zastosowaniu trzpienia-kuli, produkowanych jako jednego elementu
z polimeru zapobiegającego osadzaniu się minerałów wapiennych. Dzięki temu uzyskuje się większą wytrzymałość, zapewnia łatwe uruchamianie oraz przeciwdziała osadzaniu się kamienia. Trzpień-kula z systemem VITAQ zaprojektowano tak samo, jak trzpień z mosiądzu. Posiadają więc takie same podstawowe cechy dotyczące szczelności i straty ciśnienia. W instalacjach, w których twardość wody i temperatura sprzyjają zakamienianiu, a zawory są rzadko zamykane i otwierane, zawór bez systemu VITAQ po pewnym czasie otwiera/zamyka się trudniej lub ulega całkowitemu zablokowaniu. Innymi słowy – mamy pewność, że nawet po kilku latach nieruszania zaworu, będzie on w 100% sprawny i łatwo go przekręcimy.

Valvulas ARCO

ARCO jest liderem w projektowaniu i produkcji systemów do regulacji oraz kontroli przepływu w instalacjach wodnych, gazowych, a także grzewczych. Tworzą rozwiązania, które zwiększają wydajność instalacji i ułatwiają pracę fachowcom dostarczając nam produkty najwyższej jakości. Zyskujemy także gwarancję niezawodnej pracy produktów nawet w najtrudniejszych warunkach.