Czego się dowiesz

Spis treści:


Naszym ekspertom wysłaliśmy kolejne zawory od Valvulas ARCO. Co się podobało, na co zwrócili uwagę, jak oceniają zawory Nano Doble VITAQ?


Poznajmy ich feedback!

Wszyscy nasi eksperci zgodnie chwalili solidność zaworu – mosiężny korpus robi swoje. Jeśli chodzi o montaż, jest on sprawny i bezproblemowy – wiele problemów zaś ten zawór potrafi rozwiązać dzięki swoim 2 wylotom! Koledzy stosowali go w różnych miejscach: w środku budynku i na zewnątrz, w miejscu dostępnym i bardziej ukrytym, dzięki uruchamianiu na 1/4 obrotu. Jeden z ekspertów zwrócił także uwagę na to, że znał już ten zawór – stosował go kilka lat wcześniej, a dzięki systemowi VITAQ do dziś działa bez zarzutu. Podsumowując, wszyscy nasi testerzy ocenili zawór bardzo wysoko!

Zawór czerpalny Nano Doble

Zawór, który testowali nasi eksperci, Nano Doble VITAQ, stosuje się w tych instalacjach, w których konieczne są 2 niezależne wyloty w jednym korpusie zaworu i jeden wlot wody pitnej. Posiadają one jednolity korpus wykonany z jednej odkuwki mosiężnej (z wyjątkiem DN25) i są uruchamiane na 1/4 obrotu. Dzięki wbudowanemu systemowi antykamiennemu VITAQ zawory te zapewniają dłuższy, bezawaryjny okres eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych zaworów czerpalnych. Jednocześnie ich kompaktowa budowa zapewnia funkcjonalność zarówno w instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Antykamienny system VITAQ

Zawór wyposażono w antykamienny system VITAQ, dzięki któremu obowiązuje na niego aż 25 lat gwarancji. System ten polega na zastosowaniu trzpienia-kuli, produkowanych jako jednego elementu
z polimeru zapobiegającego osadzaniu się minerałów wapiennych. Dzięki temu uzyskuje się większą wytrzymałość, zapewnia łatwe uruchamianie oraz przeciwdziała osadzaniu się kamienia. Trzpień-kula z systemem VITAQ zaprojektowano tak samo, jak trzpień z mosiądzu. Posiadają więc takie same podstawowe cechy dotyczące szczelności i straty ciśnienia. W instalacjach, w których twardość wody i temperatura sprzyjają zakamienianiu, a zawory są rzadko zamykane i otwierane, zawór bez systemu VITAQ po pewnym czasie otwiera/zamyka się trudniej lub ulega całkowitemu zablokowaniu. Innymi słowy – mamy pewność, że nawet po kilku latach nieruszania zaworu, będzie on w 100% sprawny i łatwo go przekręcimy.

Valvulas ARCO na Facebooku

Od jakiegoś czasu, Valvulas ARCO Polska są także na Facebooku! Zapraszamy do odwiedzenia ich profilu i zostawieniu like, by być na bieżąco zarówno z nowościami, jak i promocjami organizowanymi przez firmę. Obserwuj ARCO i dowiedz się więcej!