Czego się dowiesz

Spis treści:


Skomplikowane konstrukcje budowlane to duże wyzwanie dla projektanta instalacji HVAC. Często niezbędne okazuje się przewidzenie wpływu wielu różnych rodzajów urządzeń, które spełniają odmienne funkcje. Rozbudowaną i skomplikowaną sieć połączeń można jednak zastąpić, stosując system sterowany centralnie.


SYSTEM sterowany z jednego miejsca

System HVAC o centralnym sterowaniu nie jest poza zasięgiem. Dzięki sterownikowi T-box wszystkie urządzenia FLOWAIR połączysz w jeden, sprawnie działający organizm. Jeden centralny sterownik połączony z urządzeniami szeregowo zbiera sygnały z każdego z nich. Nie musisz już więc planować w projekcie szaf sterowniczych i kilometrów kabli. To duże uproszczenie, które sprawia, że system ten może być zastosowany w każdym wnętrzu, bez względu na jego przeznaczenie i dostępną przestrzeń.

Jeden sterownik obsługuje do 31 urządzeń podzielonych na różne strefy wentylacyjne i temperaturowe. Jego funkcjonalność pozwala na automatyczne wykrywanie podłączonych urządzeń. Nie ma potrzeby indywidualnej konfiguracji automatyki, a sama instalacja przebiega szybko. W ten sposób łatwo dopasujesz projekt instalacji HVAC do zmieniających się oczekiwań inwestora, bez konieczności zaczynania pracy od początku.

Co to jest SYSTEM FLOWAIR? Obejrzyj krótki film

Dlaczego SYSTEM HVAC od FLOWAIR się opłaca?

System FLOWAIR to przede wszystkim uniwersalność i oszczędność, bo nie ma potrzeby projektowania kilku różnych układów urządzeń przeznaczonych z osobna do ogrzewania wentylacji czy chłodzenia. Dodatkowo funkcja podziału na strefy do maksimum ogranicza skomplikowanie całego układu.

Sterownik T-box steruje poszczególnymi modułami tak, aby utrzymywały one pożądaną w danym miejscu temperaturę i ilość świeżego powietrza z uwzględnieniem pracy innych urządzeń. Oznacza to, że zmiana warunków pracy jednego elementu systemu automatycznie prowadzi do rekonfiguracji pozostałych elementów.

Teraz zaprojektowanie strefowej instalacji grzewczo-wentylacyjnej jest proste! Ten sam SYSTEM dba o towary w magazynie oraz komfort pracowników w hali produkcji. Tym samym generuje wymierne korzyści dla inwestora.