Czego się dowiesz

Spis treści:


Wszyscy cenimy sobie bezpieczeństwo i trwałość rzeczy, stabilność, a także brak przykrych niespodzianek. Tak samo jest w pracy – chcemy, by nasze instalacje były po prostu zabezpieczone.


TF1 Total Filter

Filtry Fernox dzielimy na kilka rodzajów, które stosujemy w nieco innych warunkach. Pierwszy z nich to TF1 Total Filter. Łączy on działanie na zasadzie hydrocyklonu z działaniem silnych magnesów neodymowych. Pozwala to usunąć magnetyczne i niemagnetyczne zanieczyszczenia z wody obiegowej i w sposób bezpieczny zatrzymać je w filtrze. Filtr został wykonany ze specjalnie zaprojektowanego kompozytowego tworzywa sztucznego, nadaje się zarówno do pionowych, jak i poziomych przewodów rurowych. Dla ułatwienia montażu może pracować pod kątem do 45°. Można go wyczyścić w ciągu kilku minut i nie ogranicza przepływu. 5-letnia gwarancja, z dodatkiem odpowiednich środków Fernox, oznacza święty spokój z instalacją CO.

Filtry Fernox – TF1 Compact Filter

Drugi typ w ofercie Fernox to magnetyczny filtr szeregowy, idealny do montażu w małych i ciasnych przestrzeniach. Ten prosty w montażu filtr z kompozytowego tworzywa sztucznego może być zabudowany w różnych położeniach, zarówno na przewodach pionowych, jak i poziomych. Jego konstrukcja umożliwia wychwytywanie zanieczyszczeń zarówno magnetycznych, jak i niemagnetycznych dzięki działaniu na zasadzie hydrocyklonu w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanymi zespołami magnesów, co pozwala zbierać i utrzymywać zanieczyszczenia wewnątrz filtra do czasu ich bezpiecznego usunięcia. Gwarancja udzielana na produkt trwa 5 lat. Poniżej krótki film o montażu filtra w instalacji CO.

TF1 Omega Filter

O ile TF1 Total i TF1 Compact wyglądały dość podobnie, tak Omega jest od nich diametralnie różny. Zaprojektowany do montażu w małych lub trudno dostępnych miejscach, ten bardzo skuteczny, szczelny, szeregowy filtr instalacyjny jest łatwy w montażu, a także szybki i wygodny w czyszczeniu. Nie ma potrzeby demontażu filtra ani wymiany O-ringów podczas konserwacji układu, co pozwala zaoszczędzić czas. TF1 Omega Filter wykonano z wysokiej jakości niklowanego mosiądzu, wykorzystuje on technologię Hydronic Particle Separation (HPS) i filtrację magnetyczną w celu usunięcia magnetycznych i niemagnetycznych zanieczyszczeń z instalacji. Jakość i niezawodność tego zdobywającego nagrody filtra jest poparta wyróżniającą się na rynku 25-letnią gwarancją.

Filtry Fernox to nie wszystko!

W ofercie firmy znajdziesz cały pakiet produktów do ochrony instalacji CO. To nie tylko filtry, ale także środki chemiczne (takie jak inhibitory korozji, czy środki czyszczące), uszczelniające, czy też urządzenia do czyszczenia instalacji. Gdy dodamy do tego sympatyczną, otwartą i pomocną drużynę, otrzymujemy niezawodnego partnera w dziedzinie ochrony instalacji i nie tylko 🙂