Czego się dowiesz

Spis treści:


Szkolenia f-gazowe czekają każdego instalatora, który chce zająć się instalacją lub serwisowaniem m.in. pomp ciepła


Dla kogo szkolenia f-gazowe?

Szkolenia f-gazowe są przeznaczone dla osób zajmujących się produkcją i usługami związanym z zastosowaniem substancji zubożających warstwę ozonową lub fluorowanych gazów cieplarnianych. Dotyczy to np. osób, zajmujące się montażem czy remontem urządzeń klimatyzacyjnych, urządzeń chłodniczych oraz pomp ciepła. Posiadanie certyfikatu ukończenia szkolenia jest niezbędne do wykonywania tych czynności, co jest nakazane prawem zarówno polskim, jak i europejskim.

Czego się na nim dowiem?

Szkolenie zazwyczaj obejmują zarówno zagadnienia techniczne, jak i praktyczne. Z jednej strony odnoszą się do fizycznych zasad kierujących termodynamiką, albo wpływem f-gazów na atmosferę, a z drugiej obejmują na przykład montaż urządzenia chłodniczego czy sprawdzanie szczelności układów. Tak szeroki zakres materiału jest niezbędny do tego, aby przeszkolony instalator posiadał kompleksową wiedzę na temat f-gazów w chłodnictwie. Po szkoleniu obowiązkowy jest test składający się z części teoretycznej i praktycznej. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia f-gazowego i stosowne uprawnienia z niego wynikające.

Jakie będę miał uprawnienia po szkoleniu

Certyfikat który uzyskasz jest bezterminowy i obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Świadczy on o tym, że wiesz jak obchodzić się z urządzeniami zawierającymi f-gazy. Dzięki temu możesz zająć się profesjonalnie montażem, remontem, eksploatacją pomp ciepła, urządzeń chłodniczych i wszystkimi urządzeniami powiązanymi z f-gazami. To dobra droga, by rozpocząć swoją pracę z wciąż rozwijającym się rynkiem pomp ciepła.

Gdzie mogę zapisać się na szkolenia f-gazowe?

Z pomocą przychodzi firma De Dietrich. BDR Thermea Poland we współpracy z Fundacją PROZON organizuje zarówno szkolenia, jak i egzaminy F-gazowe. Szkolenia i egzaminy są prowadzone w siedzibie firmy we Wrocławiu przy ul. Północnej 15-19, w laboratorium urządzeń OZE.