Czego się dowiesz

Spis treści:


W tym tygodniu Spółdzielnia proponuje już nieco poznany produkt – rury Blue Floor do ogrzewania podłogowego KAN-therm, tym razem w nieco innej wersji


Warunki kontraktowe:

Rury Blue Floor PE-RT 18×2 sprzedaje się po 200m, minimalna liczba potrzebna to realizacji kontraktu to 50 sztuk, a minimalna liczba, na jaką można złożyć zamówienie to 10 sztuk.

Gdzie zastosować rury Blue Floor 18×2?

Stosuje się ją do konstruowania instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, w niskotemperaturowych instalacjach ogrzewania podłogowego, klasa 4: Trob/Tmax=60/70°C, Prob=6 bar. To właśnie te rury tworzywowe, mocowane do płyt styropianowych lub specjalnych listew tworzywowych, są elementem grzejnym w systemach KAN-therm.

Najważniejsze zalety produktu

Zwiększona elastyczność rury gwarantuje dużo łatwiejszy montaż pętli grzewczych ogrzewania podłogowego. Dzięki temu układanie instalacji jest szybsze i łatwiejsze, nawet przy niskich temperaturach. Produkt charakteryzuje się dużą elastycznością, która zabezpiecza instalację przed powstaniem przewężenia lub całkowitego zaślepienia. Zjawisko pamięci kształtu, występujące w rurach jednorodnych, dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo montażu i eksploatacji instalacji. Nowe produkty spełniają surowe wymogi stawiane materiałom używanym do montażu w instalacjach ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Konstrukcja rury Blue Floor

Rdzeń rury wykonany jest z tworzywa sztucznego – polietylenu PE-RT, który pokryty jest warstwą wiążącą. Najbardziej zewnętrzna warstwa to bariera antydyfuzyjna EVOH.