Czego się dowiesz

Spis treści:


Separatory powietrza i zanieczyszczeń Flamco XStream zwiększają efektywność instalacji CO przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na energię. To sytuacja win-win!


Dlaczego powinno się stosować separatory XStream?

Separacja powietrza i cząstek zanieczyszczeń jest rzeczą decydującą o tym, czy nasze centralne ogrzewanie działa efektywnie i bezproblemowo. Instalacja czysta i wolna od powietrza jest dużo bardziej żywotna, a także lepiej zwraca koszty inwestycji. Nowe separatory Flamco XStream działają w unikalnym, innowacyjnym trybie ECO/MAX, który usprawnia działanie systemu i obniża jego zapotrzebowanie na energię aż do 15%. Dodatkowo, separatory są intuicyjne w działaniu i łatwe w montażu. Przyłącze Flamco XStream obraca się o 360 stopni, co umożliwia jego instalację na przewodach pionowych, poziomych, a także skośnych. Przy montażu separatora nie trzeba brać pod uwagę kierunku przepływu wody, co znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu.

Tryb ECO/MAX

“To właśnie tryb ECO/MAX czyni Flamco XStream produktem unikatowym, który zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną” – wyjaśnia Maarten van de Veen, CEO grupy Flamco. Tryb ECO odznacza się mniejszym oporem oraz spadkiem ciśnienia. Dzięki temu tylko część wody w systemie przepływa przez separator, przez co pompa potrzebuje mniej energii do działania. Proces separacji jest przez zoptymalizowany. Tryb MAX jest używany głównie przy starcie systemu, kiedy całość wody w obiegu jest skierowana przez urządzenie. Przewagą takiego rozwiązania jest ekstremalnie szybkie wyłapywanie powietrza i zanieczyszczeń. To umożliwia instalacji szybkie działanie przy optymalnej efektywności energetycznej.

Warianty produktów XStream

Flamco oferuje swój produkt w trzech wariantach. Separator powietrza XStream Vent wyłapuje bąbelki powietrza szybko i efektywnie. W ten sposób przeciwdziała hałasowi i korozji. Separator zanieczyszczeń XStream Clean separuje nawet najmniejsze cząstki zanieczyszczeń, a przez silny magnes, także cząstki metaliczne. Instalacja centralnego ogrzewania, wolna od takich cząstek zużywa mniej energii, jest mniej podatna na zużycie i awarie.  Z kolei XStream Vent-Clean to idealne rozwiązanie dla instalacji, gdzie montaż osobnych separatorów powietrza i zanieczyszczeń okazuje się problematyczny. Wszystkie trzy wersje produktu są wyposażone w warstwę izolacyjną, dzięki czemu zmniejsza się zjawisko utraty ciepła. 

Dowiedz się więcej o separatorach!

Separacja powietrza i zanieczyszczeń na przykładzie produktów z serii X-Stream była tematem naszego pierwszego spotkania z Piotrem Obałą w ramach Technicznej Kawy. Piotr jest Technicznym Doradcą Klienta w firmie Flamco Meibes, i podzielił się z nami wiedzą właśnie z zakresu separacji w instalacji CO. Czy to w ogóle się opłaca? Czy nie sprawdzą się w tej roli filtry siatkowe i odpowietrzniki?