Czego się dowiesz

Spis treści:


I to dosłownie! Współpraca między SALUS Controls i Google Home umożliwia bowiem sterowanie ogrzewaniem za pomocą głosu


Jak działa sterowanie ogrzewaniem za pomocą głosu?

Sterowanie ogrzewaniem jest bardzo proste: wystarczy pobrać i zalogować się w aplikacji SALUS Smarthome oraz Google Home, a następnie powiązać je ze sobą. I to tyle! To wystarczy, żeby komendy np. “hej Google, wyłącz światło w kuchni”, albo “hej Google, ustaw temperaturę na 25 stopni”, pozwalały Ci cieszyć się optymalnym klimatem we własnym domu.

Dlaczego wprowadzono takie rozwiązanie?

Głosowe sterowanie ogrzewaniem to ogromna wygoda. Zdarzają się sytuacje, w których stałe ustawienia systemu grzewczego warto zmodyfikować. Wykorzystanie do tego celu komend głosowych pozwala na szybką reakcję, bez odrywania się od wykonywanych czynności. Asystent głosowy poinformuje także o aktualnej temperaturze w danej strefie i pozwoli na głosowe zarządzanie ciepłem w pokojach, nawet tych, w których aktualnie nie przebywasz. Symulacja rozmowy jest intuicyjna, naturalna i przyjazna dla domowników.

Sterowanie światłem za pomocą komend głosowych także ma szereg zalet. Warto poświęcić chwilę na konfigurację aplikacji SALUS Smarthome i Google Home, ponieważ do zyskania masz wiele ułatwień. Bez wstawania możesz zgasić światło w całym budynku lub wyłączyć/włączyć tylko pojedyncze lampy. Wracając do domu późnym wieczorem, w sekundę oświetlisz wybrane pomieszczenia. Z kolei mając zajęte lub brudne ręce, wypowiesz w kuchni hasło i urządzenia spełnią polecenie – oświetlenie dotrzyma Ci kroku. Taki drobiazg odczuwalnie podnosi komfort życia.

Czym jest Google Home?

Inteligentne domy – te obecne, a na pewno te z przyszłości – będą coraz częściej wyposażane w elementy sztucznej inteligencji. I nie chodzi wcale o wyjętą z science fiction robotykę albo przesuwane w powietrzu hologramy… Chodzi o spersonalizowaną sieć urządzeń domowych dopasowanych do Twojego stylu życia. Dzięki sztucznej inteligencji na co dzień żyje się wygodniej, ekonomiczniej i bezpieczniej. Kluczową częścią tej technologicznej rewolucji od pewnego czasu jest znany na całym świecie Google Asystent oraz aplikacja Google Home. Za jej pomocą, używając jedynie swojego głosu, możesz sterować np. oświetleniem, regulatorami temperatury i innymi urządzeniami twojego domu.