Czego się dowiesz

Spis treści:


W ostatnich tygodniach seria SALUS Smart Home wzbogaciła się o kolejne produkty. Mowa o długo wyczekiwanym czujniku ruchu oraz eleganckiej stacji ładującej dla regulatora Quantum!


Czujnik ruchu – mała rzecz, która dotrzyma Ci kroku

SALUS Smart Home znany jest z kompatybilności, jaka charakteryzuje jego urządzenia. Najnowszy czujnik ruchu, w zestawieniu z inteligentną wtyczką lub przekaźnikiem, umożliwia włączanie lub wyłączanie oświetlenia w następstwie wykrycia ruchu. Z pozoru jest to oczywista funkcja tego typu urządzenia, jednak przy tworzeniu scenariuszy pracy domowych sprzętów, pozwala na znacznie lepsze spersonalizowanie automatyki budynkowej. Wszystko dlatego, że ruch jest czynnikiem, który może wyzwolić wiele akcji w inteligentnym domu. Nawet najprostsze zależności w dużym stopniu podnoszą komfort mieszkańców, np. gdy wychodzisz z kuchni, mając ręce pełne przekąsek lub naczyń, nie musisz się martwić o zgaszenie światła. Gdy czujnik nie wykryje ruchu – zgasi światło za Ciebie.

Jakie możliwości tworzy ten detektor?

  1. W chwili pojawiania się domownika w pomieszczeniu (np. kuchnia, korytarz) włączają się światła, a po jego wyjściu z pomieszczenia – światła gasną.
  2. Z chwilą wykrycia ruchu/intruza (np. w garażu) – światła się zapalają, a Ty otrzymujesz powiadomienie SMS o zdarzeniu.
  3. Po wykryciu ruchu, pracujący w systemie czujnik może spowodować uruchomienie pompy cyrkulacyjnej CWU – pozwoli skorzystać z ciepłej wody.
  4. Samym wejściem do mieszkania spowodujesz, że zapalą się światła, otworzą/zamkną rolety, temperatura wzrośnie.

Stacja ładująca – wygoda, siła, elegancja i napęd SALUS Smart Home

Z tą stacją wygodnie naładujesz baterie dwóch modeli bezprzewodowych regulatorów temperatury: Quantum (seria Smart Home) oraz OpenTherm (seria przeznaczona do sterowania kotłem). Zrobisz to za pomocą portu USB. Urządzenie wyróżnia poręczność obsługi oraz designerski, minimalistyczny wygląd, który z łatwością się dopasuje do każdego wnętrza. Co również przydatne, charging dock na co dzień z powodzeniem posłuży jako podstawka na przykład dla bezprzewodowego regulatora temperatury. A więc z jednej strony cechuje go użyteczność, z drugiej wygoda i ciekawa, nowoczesna estetyka.

Elementy systemu SALUS Smart Home

W skład systemu wchodzą urządzenia umożliwiające regulację temperatury indywidualnie w każdym pomieszczeniu (sterowanie strefowe). Ogranicza to przesterowania oraz kosztowne straty energetyczne. Urządzenia te pozwalają też na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU.

Obok regulatorów temperatury system SALUS Smart Home obejmuje między innymi: bramkę internetową, listwę centralną do sterowania układem płaszczyznowym, bezprzewodowe głowice termostatyczne TRV, czy inne czujniki, wtyczki i moduły sterujące.

Kluczowym elementem systemu SALUS Smart Home jest bramka internetowa UGE600, która zapewnia komunikację urządzeń w sieci ZigBee. Z jedną taką bramką można sparować do 100 produktów, np. regulatorów, smart plugów, przekaźników, czujników. Bezpłatna aplikacja internetowa (Google Play lub App Store) umożliwia sterowanie systemem z każdego miejsca. Tworząc reguły OneTouch oraz zależności pomiędzy urządzeniami możesz zbudować własną bazę inteligentnego domu.