Czego się dowiesz

Spis treści:


Firma Testo od wielu lat ułatwia kwestie pomiarów wielu różnych parametrów. Dziś przedstawiamy ich produkt – SmartSondy!


Więcej o firmie Testo

Testo Sp. z o.o. na polskim rynku działa od 25 lat (Testo AG na rynku światowym od ponad 60 lat), dostarczając Wam Instalatorom najwyższej jakości rozwiązania w kwestii przyrządów pomiarowych. Niemieccy technologowie nieustannie pracują nad tym, aby Wasza codzienna praca była coraz łatwiejsza, a ich produkty podążały za szybko rozwijającym się światem. Dlatego powstały urządzenia Testo SmartSondy: kompaktowe przyrządy pomiarowe z Bluetooth, obsługiwane bezprzewodowo za pomocą smartfona lub tabletu. Wysiłki inżynierów Testo nie poszły na marne, bo SmartSondy zostały w 2020 roku nagrodzone nagrodą German Desing Award.

Jak działają SmartSondy?

Ich koncepcja jest prosta – każdy z przyrządów pomiarowych spełnia specjalistyczne zadanie pomiarowe pomocne przy monitorowaniu temperatury, ciśnienia, wilgotności i przepływu. Wszystkie są wyjątkowo proste w obsłudze i działają we współpracy z darmową aplikacją Testo Smart App, która jest dostępna w języku polskim.

W ofercie dostępnych jest dziewięć sond, a poniżej znajdziecie ich krótki opis wraz z modelem:

  • testo 805i – pirometr pozwalający na bezkontaktowe pomiary temperatury ścian, układów elektrycznych, komponentów klimatyzacyjnych, grzewczych i chłodniczych.
  • testo 115i – zaciskowy termometr idealny do pomiaru temperatury powierzchni w ogrzewnictwie, chłodnictwie i sektorze wentylacyjnym.
  • testo 549i – sonda do pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego, która nie potrzebuje do pomiaru węża chłodniczego. Urządzenie we współpracy z aplikacją pozwala na obliczenie temperatury parowania i kondensacji.
  • testo 915i – nowość w ofercie – termometr z wymiennymi głowicami: do pomiaru cieczy, powierzchni, powietrza oraz trudno dostępnych miejsc. Idealny dla instalatorów VAC, serwisantów i producentów kotłów oraz dla pracowników utrzymania ruchu.
  • testo 410i – kompaktowy anemometr wiatraczkowy idealny do szybkich, punktowych pomiarów przepływu powietrza i temperatury w kratkach kanałów wentylacyjnych.
  • testo 405i – kompaktowy termoanemometr z sondą teleskopową, idealny do szybkich, punktowych pomiarów przepływu powietrza i temperatury w kanałach wentylacyjnych.
  • testo 605i – dzięki tej sondzie pomiar temperatury i wilgotności w otoczeniu i kanałach wentylacyjnych jest bardzo wygodny.
  • testo 552i – sonda do pomiaru próżni bez utraty czynnika chłodniczego. Dla wszystkich tych, którzy montują systemy chłodnicze, klimatyzacje oraz pompy ciepła.
  • testo 510i – manometr różnicowy służący do pomiaru różnicy ciśnień, prędkości przepływu powietrza oraz przepływu objętościowego

Ok, podobają mi się te SmartSondy, do kogo mogę napisać?

Osobą, która od lat pomaga społeczności Czas Na Hydraulika w kwestiach narzędzi jest Sebastian Różański, z głogowskiej firmy Aspo-Korner. Z niecierpliwością czeka na możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem pod numerem telefonu +48 798 680 600 oraz pod adresem e-mail: sebastian@aspokorner.pl Zapraszamy także na grupę na Facebooku “Warsztat Czas Na Hydraulika” – to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat narzędzi 🙂