Czego się dowiesz

Spis treści:


Firma Fernox wprowadza do swojej gamy środków chemicznych nowy preparat czyszczący – Power Cleaner F8


Czym jest Power Cleaner F8?

Power Cleaner F8 to środek czyszczący firmy Fernox, oparty na bazie kwasu cytrynowego. Przeznaczony jest do usuwania korozji i kamienia, a także innych zanieczyszczeń z instalacji centralnego ogrzewania. Jego celem jest przywrócenie i utrzymanie optymalnej efektywności systemu, a także zmniejszenie ryzyka awarii. Nowa formuła tego silnego środka czyszczącego zawiera wysokie stężenie kluczowych składników aktywnych. Jedna, łatwa w użyciu butelka o pojemności 500 ml wystarczy, aby poradzić sobie z największymi zabrudzeniami w instalacjach centralnego ogrzewania.

Jak działa środek?

Jest to środek czyszczący o neutralnym pH, który dzięki zawartości zneutralizowanego kwasu cytrynowego jest silnym i szybko działającym roztworem chemicznym. Można go używać w przypadku starszych, problematycznych instalacji. Jest to silny preparat o nietoksycznym składzie chemicznym, kompatybilny ze wszystkimi metalami i materiałami powszechnie używanymi w systemach C.O. Opracowano go do użytku z wiodącymi na rynku inhibitorami firmy Fernox, co zapewni szybkie osiągnięcie najlepszych wyników.

Gdzie mogę go wykorzystać?

PowerCleaner F8 idealnie sprawdza się w przypadku przeróbek instalacji, modernizacji i wymiany kotłów, kiedy istniejące elementy wymagają dokładnego czyszczenia. Nadaje się on do każdego rodzaju czyszczenia:

  • w trakcie pracy systemu (zaaplikowany do instalacji czyści w trakcie jej pracy),
  • czyszczenia magnetycznego (z użyciem filtra magnetycznego),
  • płukania ciśnieniowego (z użyciem pompy czyszczącej).

Materiał powstał dzięki współpracy Fernox i Czas Na Hydraulika.