Czego się dowiesz

Spis treści:


Zmiany w ofercie rozdzielaczy poliamidowych AFRISO! Po konsultacjach z instalatorami, dotychczasowe modele zastąpiono nową wersją ProCalida EF1 K.


Najważniejsze zmiany w ProCalida EF1 K

ProCalida EF1 K w porównaniu do swoich poprzedników został wyposażony w precyzyjne rotametry. Mierzą one w zakresie od 0,2 do 1,6 l/min. Mogą one zostać zastosowane w instalacjach ogrzewania lub chłodzenia płaszczyznowego i pomimo, że najczęściej montowane są w szafce umieszczonej w ścianie, z powodzeniem można je także zamontować pod stropem w instalacjach sufitowych.

Co charakteryzuje ten rozdzielacz?

Rozdzielacz ProCalida EF1 K niesie ze sobą szereg cech, ważnych przede wszystkim z perspektywy instalatora. Są to między innymi:

  • Dowolność konfiguracji – modułowa konstrukcja pozwala łatwo dołożyć kolejny obieg, bez stosowania kolejnych akcesoriów i bez utraty szczelności
  • Uniwersalne zastosowanie – na rozdzielaczach poliamidowych wilgoć trudniej się wykrapla. Z tego względu znajdują swoje zastosowanie zarówno w obiegach grzewczych, jak i chłodzących
  • Dokładna regulacja – czytelne rotametry w zakresem od 0,2 do 1,6l/min pozwalają szczegółowo odczytać i ustawić przepływ
  • Odporność na korozję – poliamid PA66, zastosowany w rozdzielaczach, nie koroduje. Odznacza się także wysoką wytrzymałością mechaniczną i jest odporny na starzenie termiczne.
  • Łatwy montaż – w zestawie są już uchwyty ścienne, które zatrzaskują się na belkach bez użycia narzędzi
  • Prosta konserwacja – uniwersalne zawory na końcach belek służą do napełniania, opróżniania i odpowietrzania instalacji.

Przykładowy schemat aplikacyjny

AFRISO – Instalacje pod kontrolą

AFRISO to wiodący producent branży hydraulicznej. Jak czytamy na stronie internetowej: “racją istnienia AFRISO jest zapewnienie ludziom i organizacjom wytworów współczesnych technologii sprzyjających zdrowemu i komfortowemu klimatowi w pomieszczeniach oraz wspierających oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnym”. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko wyposażenie instalacji, ale także pomiary ciśnienia czy temperatury, regulatory i termostaty, ale także elektroniczne urządzenia pomiarowe i wiele innych!