Czego się dowiesz

Spis treści:


Oczyszczanie powietrza w budynku mieszkalnym przy instalacji rekuperacji to problematyka, jaką poruszyliśmy w filmie który stworzyliśmy z Bartłomiejem Bauerem z firmy Spiroflex, dystrybutora marki VentClear!


Dlaczego potrzebne jest oczyszczanie powietrza przy rekuperacji?

Oczyszczanie powietrza przy instalacji rekuperacji jest konieczne ze względu na zawarte w nim dwa rodzaje zanieczyszczeń. Pierwszy rodzaj to tzw. pyły zawieszone. Najprościej mówiąc, są to cząsteczki ciał stałych zawieszonych w powietrzu, które wchodzą w skład smogu. Ze względu na ich wielkość, określamy je jako pm1, pm2,5 czy pm10. Drugi rodzaj, bardziej uciążliwy na co dzień, to lotne związki organiczne. Niosą one za sobą nie tylko nieprzyjemny zapach, ale są przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia. Z tego względu, w rekuperatorach stosuje się specjalne filtry.

Typy filtrów w rekuperatorach

Typowy rekuperator wyposażony jest najczęściej w filtr przeciwpyłkowy, który ma za zadanie chronić przed pyłami zawieszonymi. To jedynie pierwszy stopień ochrony, który zatrzymuje zanieczyszczenia powyżej 10 mikronów. Dlatego też dokładniejszą filtrację uzyskuje się poprzez stosowanie filtra dokładnego, który wyłapuje zanieczyszczenia poniżej 10 mikronów. A co z lotnymi związkami organicznymi? Uciążliwymi zapachami?

Oczyszczanie powietrza w rekuperacji dzięki filtrowi Protect Box

Rozwiązaniem problemu lotnych związków organicznych jest nowy produkt marki VentClear, filtr Protect Box. By zapewnić jak najlepszą ochronę, można go wyposażyć w dwa różne wkłady filtracyjne. Pierwszy z nich opiera się na bazie węgla aktywnego o dużej porowatości, który skutecznie absorbuje zanieczyszczenia organiczne i zapachy. Natomiast w okresie, kiedy nie mamy problemów z zapachem, filtr Protect Box możemy wyposażyć także w filtr przeciwpyłkowy, o dużej filtracji powietrza. Dzięki połączeniu standardowego filtra przeciwpyłkowego z jego odpowiednikiem w Protect Box, pozbywamy się ponad 90% pyłów zawieszonych.

Protect Box odznacza się dużą uniwersalnością – można go zastosować nie tylko w rekuperatorach marki VentClear, ale także w innych urządzeniach tego typu. Filtr jest pozbawiony dodatkowych elementów elektronicznych i mechanicznych, co znacznie ułatwia montaż, obniża cenę, a także przedłuża jego żywotność. To tylko skrót tego, co czeka Cię na filmie. Zapraszamy do oglądania! 🙂