Czego się dowiesz

Spis treści:


Przedstawiamy kolejna porcję realizacji, dzięki którym zobaczymy jak kominy Jeremias prezentują się w akcji! Tym razem pojawią się kominy nietuzinkowe… 🙂


Kominy Jeremias jak złoto

Kominy Jeremias zdecydowanie potrafią się dobrze prezentować! Systemy kominowe wykonane ze stali szlachetnej i miedzi urzekają swym niepowtarzalnym wyglądem, a także wyróżniają się na tle otoczenia. Płaszcz zewnętrzny w kominach izolowanych Jeremias wykonany z miedzi charakteryzuje się długotrwałą oraz odporną na czynniki atmosferyczne ochroną. A jak to wygląda w praktyce? Przedstawiamy kilka zdjęć z realizacji złotych kominów Jeremias! 🙂

Piecyk wolnostojący w domku letniskowym

Nie ma to jak ogrzewanie domku letniskowego urokliwym kominkiem! 🙂 Wielu z nas właśnie tak wyobraża sobie zimowe wieczory – tocząc długie rozmowy, wpatrując się w rozpalony kominek… Jeremias podzielił się z nami realizacją właśnie w domku letniskowym, gdzie zamontowano system powietrzno-dymowy do odprowadzania spalin z jednoczesnym dostarczaniem powietrza do paleniska. Innowacyjny system kominowy Jeremias SET-ETN-SC o średnicy 150mm w kolorze czarnym, który doskonale komponuje się z popularną “kozą”. 🙂  Na dachu zamontowane zostało przejście dachowe 16-25° z płytą ołowianą, a także kołnierzem. Zastosowano także obejmy 3 punktowe z linami do naciągu komina, który sięga trzech metrów.

Kominy Jeremias a pizza

Jak się okazuje, specjalny piec do wypiekania wspaniałej, włoskiej pizzy potrzebuje specjalnego systemu kominowego! W ofercie firmy Jeremias znajdują się również takie specjalistyczne kominy. 🙂 Zwłaszcza, że skoro piec często jest na widoku zgłodniałych klientów, system odprowadzania spalin musi być także przyjemny dla oka. Tak właśnie było w jednej z pizzerii, której realizację przedstawiamy poniżej.

Nietypowe podłączenie DW-KL

Firma Jeremias przygotowuje także rozwiązania szyte na miarę! Tak właśnie było w jednym z zakładów produkcyjnych w Małopolsce. Dokładniej jest to odprowadzanie spalin z użyciem systemu DW-KL o średnicy 450 mm. Wpięcie do pionu z nietypowym czwórnikiem wykonanym jako jeden element z trzema podłączeniami w różnych płaszczyznach. Układ poprowadzony został w konstrukcji kratowej.