Czego się dowiesz

Spis treści:


Inteligentny dom to nie tylko wygoda, komfort i energooszczędność. To także poczucie bezpieczeństwa i świętego spokoju, które zapewniają szerokie możliwości systemu SALUS Smart Home.


Dlaczego warto?

Czujniki bezpieczeństwa pozwalają systemowi Smart Home na poszerzenie swoich możliwości o zabezpieczenie przed zdarzeniami niepożądanymi. Wraz z rozwojem technologii poszerzają się horyzonty domu inteligentnego. To już nie tylko sterowanie ogrzewaniem czy roletami. To kompleksowe sterowanie całym domem, z poziomu smartfona albo automatycznie. Jednak komfort domowników, a także ekonomiczne zużywanie energii nie wyczerpują tematu – warto zapewnić sobie także poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Czujniki bezpieczeństwa a inteligentny dom

Choć myśl przewodnia firmy koncentruje się na inteligentnym sterowaniu ogrzewaniem, dużą zaletą systemu SALUS Smart Home jest dbałość o bezpieczeństwo użytkowników. Smart technologie ostrzegają bowiem przed awariami i ułatwiają życie osobom starszym, niepełnosprawnym (oraz ich opiekunom). Instalując czujniki bezpieczeństwa serii smart zyskasz możliwość np. wyjścia do pracy czy na zakupy i pozostawienia w domu osoby, którą się opiekujesz. Pomocne są tutaj scenariusze OneTouch. Jeżeli ktoś przebywający w domu źle się poczuje i naciśnie przycisk alarmowy, albo jeśli osoba pod naszą opieką otworzy np. drzwi wejściowe, otrzymasz automatyczną wiadomość SMS z wcześniej ustaloną treścią i w porę przyjdziesz z pomocą.

Przed czym chronią czujniki bezpieczeństwa?

Przede wszystkim zależy skupić się na trzech gałęziach: pożar, zalanie oraz włamanie. Gdy czujnik dymu wykryje obecność dymu w powietrzu, nie tylko uruchomi się alarm, ale dostaniesz także powiadomienie SMS. To zdecydowanie usprawnia czas reakcji na potencjalny pożar. Jeśli mowa o zalaniu, podobnie dostaniemy stosowne ostrzeżenie, ale także dzięki dalszemu skomunikowaniu systemu SALUS Smart Home, możliwe jest zamknięcie dopływu wody tak, by zminimalizować straty.

Kwestię włamań nie zawsze załatwimy montując monitoring. Kamery nie zawsze uchwycą to, co rejestrują dedykowane czujniki. Od razu dowiemy się z poziomu smartfona kiedy ktoś otworzy okno, drzwi, wejdzie do garażu. A jeśli wolimy zapobiegać, a nie leczyć, system SALUS Smart Home oferuje także możliwość “odstraszania” potencjalnych włamywaczy poprzez imitację obecności domowników. Mimo, że dom stoi pusty, zapalać i gasnąć będą światła, otwierać i zamykać rolety… Takie działanie z pewnością odstraszy złodzieja – w końcu kto włamuje się do domu pełnego domowników?

A teraz kilka konkretów

Żeby w pełni wykorzystać powyższe możliwości, warto wiedzieć w jakie produkty się zaopatrzyć! Żeby mówić w ogóle o inteligentnym domu z systemem SALUS Smart Home, potrzebujemy jego fundamentów: bramki internetowej i aplikacji mobilnej. Jeśli mowa o samych czujnikach, warto przyjrzeć się tym urządzeniom:

  • Internetowe przyciski SB600 i CSB600, czyli bezprzewodowe aktywatory zdarzeń, które uruchamiają jedno lub 2 zdarzenia, np. wyłączenie ogrzewania czy włączenie oświetlenia, oraz CSB000 który może być używany jako przycisk alarmowy
  • Czujnik dymu SD600, który działa samodzielnie, jednak w połączeniu z systemem SALUS Smart Home ma funkcję zawiadamiana o zagrożeniach
  • Czujnik zalania WLS600 wykrywający wodę na powierzchni pod nim lub na stykach przewodów do niego podłączonych. Dzięki współpracy urządzeń w systemie SALUS Smart Home możliwe jest zamknięcie zaworu, gdy zostanie wykryty wyciek, a także wysłanie użytkownikowi bezpłatnego powiadomienia o awarii
  • Czujnik otwarcia OS600/SW600: bezprzewodowe urządzenie działające we współpracy z regulatorami serii Smart Home. Pozwala na wpisane w harmonogram wyłączanie ogrzewania w pomieszczeniu na czas wietrzenia/otwarcia okna lub drzwi. Jako element systemu umożliwia też otrzymanie powiadomień o otwarciu, co pomoże nam w ochronie dobytku

To tylko kilka z elementów wchodzących w skład oferty SALUS Controls. System SALUS Smart Home poprawia komfort domowników, ostrzega przed pożarem, zalaniem i włamaniem dbając o naszą wygodę, spokój i bezpieczeństwo.