Czego się dowiesz

Spis treści:


W kontekście urządzenia grzewczego niemal zawsze pojawia się pytanie o jego specyfikację. Kocioł na pellet czy pompa ciepła? O jakiej mocy? Rzadziej z kolei zastanawiamy się gdzie zamontować źródło ciepła. Czy pomieszczenie ma znaczenie?


Pomieszczenie ma znaczenie!

Gdzie zamontować źródło ciepła? Analizując to zagadnienie trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo aspektów. Sama kotłownia musi mieć odpowiednią wentylację, wymiary, musi być zbudowana z odpowiednich materiałów. Czasami pojawiają się także wątpliwości, w jakim pomieszczeniu można zamontować kocioł gazowy czy pompę ciepła. Przy kotłach stałopalnych dochodzi dodatkowo kwestia składowania paliwa. Oprócz preferencji naszych czy klienta, musimy wziąć także pod uwagę obowiązujące przepisy. Dlatego odpowiedź na to pytanie, przygotowana w poniższym materiale, nie jest taka prosta.

Zapraszamy na film “Gdzie zamontować źródło ciepła?”

W kolejnym wideo na kanale AFRISO na YouTube, z tym zagadnieniem postanowił zmierzyć się kierownik budowy – Marcin. Film powstał na przykładzie 140-metrowego domu, w którym niedawno wymieniono źródło ciepła, a pod uwagę brano kocioł stałopalny, gazowy, a także pompę ciepła. Zapraszamy na know-how, porcję dobrych praktyk i przepisów prosto od eksperta AFRISO!

Poznaj AFRISO!

Firma AFRISO, jak przystało na nowoczesnego lidera branży, aktywnie działa na wielu serwisach społecznościowych. Tym, co zawsze wyróżniało AFRISO jest profesjonalny kanał na Youtube, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tam poradniki, a także materiały o nowościach technicznych, rozwiązaniach czy najczęściej popełnianych błędach. To prawdziwa baza danych, dzięki której łatwo można się dużo nauczyć! A żeby być zawsze na bieżąco, zapraszamy na stronę AFRISO na Facebooku!