Czego się dowiesz

Spis treści:


Przedstawiamy nowe, drugie wydania cenników AFRISO i AFRISOBasic 2021! Zwróćmy uwagę przede wszystkim na nowości i nowe generacje produktów, które ukazały się w ostatnim czasie.


Cennik AFRISO

Cennik AFRISO to podstawowy materiał z ofertą AFRISO. Znajdują się w nim najpopularniejsze, dobrze znane instalatorom produkty, a także nowości, które pomogą w pracy na instalacjach. Pojawiło się w nim kilka nowych produktów:

 • Grupy pompowe PrimoTherm 180-1 K i 180-2 K, DN32 – uniwersalne rozwiązanie do pompowania medium. Połączone z rozdzielaczami KSV gwarantują niezawodną pracę każdej instalacji.
 • Zestawy mieszające do kotłów kondensacyjnych
  PrimoBox ACB 930 i 950 – dedykowane do gazowych kotłów kondensacyjnych. Pomagają w kondensacji i poprawiają średnioroczną sprawność kotła.
 • Zbiornik buforowy ABT 160 – baza prefabrykowanego systemu kotłowni. Umożliwia łatwą konfigurację niemal kompletnej kotłowni według indywidualnych potrzeb.

Wprowadzono także nowe generacje dotychczasowych produktów:

 • Regulator pogodowy ARC 345 ProClick – jeszcze skuteczniejsza regulacja temperatury, możliwość podłączenia pompy obiegowej i sterowania jej pracą.
 • Zawory temperaturowe ATV – chronią kotły c.o. przed korozją. Nowa generacja jest prostsza w konserwacji i zapewnia dokładniejszą regulację temperatury.
 • Rozdzielacze poliamidowe ProCalida EF1 K – wytrzymałe i odporne na korozję. Modułowa konstrukcja pozwala dołożyć kolejny obieg bez utraty szczelności.

Cennik AFRISOBasic

Cennik AFRISOBasic uzupełnia ofertę AFRISO o sprawdzone rozwiązania, niezawodne urządzenia, a także układy regulacyjne gotowe do łatwego montażu. W nim również pojawiło się kilka nowości, takie jak:

 • Nowe generacje sprzęgła ocieplonego BLH 801 i BLH 850 – zapewniają właściwe warunki hydrauliczne pracy pomp obiegowych, płynne działanie instalacji i źródła ciepła. Odpowietrzają instalację i separują zanieczyszczenia.
 • Grupy pompowe BPS i rozdzielacz ze sprzęgłem hydraulicznym
  BLH 890 – umożliwiają wiele konfiguracji w zależności od potrzeb. Wyposażone we wszystkie niezbędne elementy do prawidłowej pracy instalacji.
 • Inhibitor korozji BCI – chroni instalację przed korozją i osadzaniem się kamienia, przez co wydłuża żywotność wszystkich elementów instalacji i utrzymuje sprawność układu.

O AFRISO

AFRISO to wiodący producent branży hydraulicznej. Jak czytamy na stronie internetowej: “racją istnienia AFRISO jest zapewnienie ludziom i organizacjom wytworów współczesnych technologii sprzyjających zdrowemu i komfortowemu klimatowi w pomieszczeniach oraz wspierających oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnym”. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko wyposażenie instalacji, ale także pomiary ciśnienia czy temperatury, regulatory i termostaty, ale także elektroniczne urządzenia pomiarowe i wiele innych!