Czego się dowiesz

Spis treści:


W kolejnym filmie AFRISO przedstawia sprawdzone sposoby na zabezpieczenie kotła stałopalnego przed korozją niskotemperaturową!


Najnowszy film

Zabezpieczenie kotła stałopalnego przed korozją niskotemperaturową to temat najnowszego odcinka na kanale AFRISO. Przedstawiono kilka wypróbowanych sposobów i rozwiązań, które potrafią ułatwić nam pracę. To na przykład nowość – grupy pompowe ochrony powrotu kotła BTA i BRA. Dowiedz się czym dokładnie jest korozja niskotemperaturowa, jak zabezpieczyć się przed zimnym powrotem, co daje montaż pomp obiegowej na krótkim obiegu, a także jak na kamerze termowizyjnej działa zawór temperaturowy ATV. Zapraszamy na odcinek!

Zabezpieczenie kotła stałopalnego wymaga sprawdzonych produktów

Grupy pompowe BTA i BRA mają za zadanie zabezpieczenie powrotu do kotła przed zbyt niską temperaturą, chroniąc w ten sposób urządzenie grzewcze przed korozją niskotemperaturową. Zabezpieczenie powrotu z instalacji jest konieczne ze względu na realne ryzyko wystąpienia korozji – dzisiejsze kotły stałopalne pracują przecież z niskimi temperaturami zasilającymi, które sprzyjają temu procesowi.

Nowe produkty marki AFRISOBasic zostały wyposażone w:

  • Trzy zawory odcinające (z wbudowanymi termometrami na każdym przyłączu)
  • Wbudowany zawór zwrotny
  • Pompę obiegową Grundfos UPM3 Auto
  • Model BRA 110 posiada zawór temperaturowy ATV, a model BRA 130 obrotowy zawór mieszający ARV ProClick

Drużyna A

Nie jesteś jeszcze członkiem Drużyny A? Nic straconego! Zapraszamy do wyjątkowego programu partnerskiego dla instalatorów. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz: bogaty katalog nagród, konkursy, ciekawe szkolenia, wsparcie techniczne, a także grupę dla profesjonalistów na Facebooku. Dzięki zakupom produktów AFRISO, a także poszerzaniu swojej wiedzy zdobywasz nyple, które możesz wymienić na nagrody lub na złotówki!